Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Minęła już połowa ferii w regionie. Śniegu nadal nie widać i jak na styczeń jest wyjątkowo ciepło. Być może pogodowa zmieni się w weekend. Na sobotę zapowiadane są opady śniegu. Niezależnie od aury, mamy kilka propozycji na najbliższe dwa dni. Szczegóły poniżej.

SOBOTA

Jojo Rabbit – przedpremierowy pokaz w kinie Światowid

Aż 6 nominacji do Oscarów dla obrazu II wojny światowej z przymrużeniem oka. Film na podstawie powieści Christine Leunens już zyskał międzynarodowy rozgłos. Był nominowany do Złotych Globów i BAFTA. Scenarzysta i reżyser Taika Waititi łączy w swojej najnowszej produkcji humor i patos. To opowieść o niemieckim chłopcu, który znajduje młodą Żydówkę. Pomaga jej i jednocześnie próbuje pozostać nazistą. W Światowidzie odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu. Bilety kosztują od 13 zł do 18 zł. Więcej TUTAJ.

Fotografia czechosłowacka lat 80., Rondo Sztuki

Mistrzowie fotografii ze Słowacji i Czech na wystawie w Katowicach. Wydarzenie w Rondzie Sztuki będzie okazją do obejrzenia fotografii, które powstały w latach 80. ubiegłego wieku i przyczyniły się do narodzin postmodernizmu w fotografii. Wernisaż wystawy zdjęć Słowackiej Nowej Fali odbędzie się w sobotę o godzinie 19.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Veganmania, MCK

Po raz pierwszy impreza dla miłośników kuchni roślinnej odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na gości MCK będą czekali wystawcy z bogatą ofertą gastronomiczną. Pojawią się katowickie restauracje, jak i stoiska lokali z całej Polski. Będzie można spróbować ramenu, dań kuchni koreańskiej, wietnamskiej oraz wiele innych. Nie zabraknie też bezglutenowych i wegańskich wypieków. Poza strefą z jedzeniem, będzie można kupić też ubrania i naturalne kosmetyki. Veganmania to nie tylko zakupy. W trakcie wydarzenia odbędą się wykłady i spotkania. Wśród tematów znalazły się m.in. „Jak zachować godność weganina nawet u cioci na imieninach?” oraz „Czy Twoje wsparcie ma sens? Pomoc zwierzętom na miarę możliwości”. Całe wydarzenie potrwa od 11.00 do 19.00. Wstęp kosztuje 5 zł. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt 

Każdy, kto odwiedzi schronisko, będzie mógł wziąć psa na spacer. Akcja odbywa się raz w miesiącu. Chętni powinni mieć przy sobie dowód osobisty. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Mile widziane zabranie ze sobą smyczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

Karnawał z operą i operetką, MDK Koszutka

Wybrane arie oraz duety operowe i operetkowe wykonają absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej. Na scenie wystąpią mezzosopranistka Roksana Wardenga oraz tenor Aleksander Kruczek. Publiczność posłucha m.in. utworów „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka” i „Co się dzieje, oszaleję” z operetki „Księżniczka czardasza”. Karnawałowy koncert rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*