Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Pierwszy weekend ferii nie ma zbyt wielu atrakcji do zaoferowania, ale za to będzie WOŚP. Pogoda ma być niezła. Rynek to nie jedyne miejsce, gdzie odbędzie się w tym roku impreza z okazji zbiórki.

SOBOTA 

„Nędznicy” w Kinie Światowid

Prapremierowy pokaz filmu, który jest w tym roku mocnym kandydatem do Oscara. „Nędznicy” zostali okrzyknięci odkryciem reżyserskim i jednym z najlepszych europejskich filmów roku. Francuska produkcja opowiada historię dzieci, które kradną z lokalnego cyrku lwiątko. To zmusza do interwencji policję, a sytuacja wymyka się spod kontroli.

Mall Grab w P23

To będzie już chyba trzecia wizyta australijskiego producenta w Katowicach. Swoimi energicznymi występami dał się już poznać katowickiej publiczności podczas festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz na imprezie w P23. Teraz ponownie wróci do Fabryki Porcelany, choć jego styl mocno się zmienił. Coś dla fanów zarówno muzyki house, jak i techno. Impreza rozpocznie się o godz. 22.00 i potrwa do rana. Bilety będzie można kupić przy wejściu do klubu w cenie 50 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Finał WOŚP w Katowicach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Katowicach tym razem w dwóch miejscach. Główny katowicki finał WOŚP odbędzie się na Rynku. Tam zagrają m.in. Ras Luta, Jamal i Jelonek, a o godzinie 20.00 zaplanowano przerwę na tradycyjne „światełko do niebo”. To nie jedyna darmowa impreza w Katowicach z okazji WOŚP. Po raz pierwszy gości zaprosi Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie również nie zabraknie WOŚP-owych atrakcji. Więcej o obu wydarzeniach pisaliśmy TUTAJ.

„Mamo, Tato, chodźmy na koncert!”, Państwowa Szkoła Muzyczna

Pierwsze spotkanie muzyczne dla dzieci w 2020 roku pod nazwą „Bajki dźwiękiem pisane”. Ta nazwa idealnie oddaje to, co będą mogły usłyszeć dzieci i ich opiekunowie. Dwie opowieści, których głównymi bohaterami są Królik Anatol oraz Ropucha Firla Kumi. Za historią o przygodach mieszkańców lasu opowiadaną przez narratora (Kamil Goik) mają podążać instrumenty (Łukasz Jankowski – flet / flet piccolo, Patryk Petersson – klarnet / klarnet basowy, Barbara Kamińska – obój, Jarosław Nowak – waltornia, Mikołaj Kuta – fagot). Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2/20) lub telefonicznie 32 219 33 44 w. 21. Można je także samodzielnie zarezerwować w systemie online pod adresem: www.rezerwacje.silesia.art.pl. Koncert w Państwowej Szkole Muzycznej im.Mieczysława Karłowicza w Katowicach rozpocznie się o godz. 16.00.


Komentarze

 1. Obywatel 11 stycznia, 2020 at 11:21 am - Reply

  „Pogoda ma być niezła”?
  Pogoda jest fatalna !!!
  To już jest jakiś koszmar, grzie jest śnieg i nuskie temoeratury

  • Obywatel 11 stycznia, 2020 at 11:28 am Reply

   Miało być;
   gdzie jest śnieg i niskie temperatury

Dodaj komentarz

*
*