Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend w Katowicach może być deszczowy i wietrzny. Choć pogoda nie będzie zachęcała do wyjścia, to może zachęci nasz wydarzeniowy rozkład jazdy. W propozycjach m.in. koncert obiecującego katowickiego duetu i dwa wydarzenia dla miłośników czworonogów. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Psoty, czyli targi dla psów i kotów, Galeria Szyb Wilson 

Propozycja dla właścicieli i miłośników psów oraz kotów. Po raz trzeci w Galerii Szyb Wilson pojawią się wystawcy z całej Polski. Na ich stoiskach będzie można kupić smakołyki i zestawy spacerowe (również dla kotów), dobre karmy, zabawki, drapaki i posłania. Ze swoimi podopiecznymi będą czekać Fundacja SosnoŚląskie koty do adopcji „KOTłownia” oraz Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt RAFIK. Chętni dowiedzą się, jak można adoptować kota bądź psa i dlaczego warto to zrobić. Na miejscu dostępna będzie oferta gastronomiczna. Targi potrwają od 11.00 do 17.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Koncert Lód 9, Drzwi Zwane Koniem

Jeden rudy, a drugi brunet. Jeden z waltornią, a drugi ze skrzypcami. Lód 9, czyli Michał Zdrzałek i Maciej Klich, swoją muzykę opisują jako hałas uporządkowany i dźwięk wyzwolony. Duet, który wziął udział w jednej z poprzednich edycji akcji Dzielnica Brzmi Dobrze, zaprezentuje materiał z nowej, wydanej pod koniec zeszłego płyty „Grawitacja”. To muzyka, którą trudno zaszufladkować. Czasem przypomina ścieżkę dźwiękową do życia, a innym razem do gry komputerowej. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp: 10 zł. Więcej TUTAJ.

Targi „Niech żyje komiks i ilustracja”, Galeria Libero

Sobota będzie drugim dniem targów dla fanów komiksów. O wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Kolejna odsłona cyklicznej akcji, która ma zachęcić do odwiedzenia bezdomnych psów i kotów. Przez kilka godzin zajmą się nimi goście schroniska. W wyprowadzaniu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie (trzeba mieć przy sobie dowód osobisty), a pozostali muszą być w towarzystwie pełnoletniego opiekuna. Każdy uczestnik musi wypełnić i podpisać formularz. Warto wziąć ze sobą jakieś smakołyki i ewentualnie smycz. W trakcie wydarzenia będzie można przekazać karmę i inne rzeczy dla zwierząt. Potrzebne są m.in. środki czystości, smycze, obroże, szelki, miski, legowiska, koce, ręczniki, karma sucha dla psów i kotów, psie i kocie kosmetyki, transportery wszelkiego rodzaju i wielkości, suplementy diety, witaminy, ubranka i kubraczki oraz zabawki. Spacery potrwają od godz. 10 do 14. Ostatnie wyjścia na spacery o godz. 13.30. Więcej TUTAJ.

Nowości z przeszłości/ Muzyka na nowo odkryta, Muzeum Archidiecezjalne (ul. Wita Stwosza 16)

Koncert muzyki dawnej w Muzeum Archidiecezjalnym. Przed publicznością wystąpią Martyna Pastuszka (skrzypce barokowe), Krzysztof Firlus (viola da gamba) i Anna Firlus (klawesyn). Koncert poprowadzi Grażyna Brewińska. W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać sonat i suit Louisa Josepha Marchanda na skrzypce, violę i klawesyn. Wstęp wolny. Początek o godz. 18.00.

Wymiana garażowa w Ważnym Miejscu

Jedna rzecz to jeden kupon, który można wymienić na dowolny przedmiot. Jeśli ktoś nie przyniesie nic ze sobą, to może nadal nabyć rzeczy od innych uczestników, kupując kupon za 5 zł (pieniądze zostaną przeznaczone na cel charytatywny). To podstawowe zasady „garażówki” w Ważnym Miejscu (Mikołowska 44). Przynieść można niemal wszystko: ubrania, rośliny doniczkowe, przeczytane książki, stare radio itd. Jednak rzeczy muzą być w dobrym stanie. Wydarzenie potrwa od 11.00 do 18.00. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*