Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Przedostatni listopadowy weekend będzie niezły pod względem pogody. Ma nie padać i być całkiem ciepło, jak na tę porę roku. Dla tych, którzy nie zamierzają spędzać wolnego czasu w galerii handlowej, przygotowaliśmy kilka propozycji.

SOBOTA 

Home Movie Day, kino Kosmos

Święto Kina Domowego to wydarzenie dla całej rodziny. W kinie Kosmos odbędą się warsztaty dla dzieci, przeglądy filmów z domowych archiwów i konsultacje z konserwatorami starych taśm. Finałowym wydarzeniem święta będzie wyjątkowy pokaz filmowy. „Ja kinuję” to filmy z końca lat 20. autorstwa znanej fotografki, zrealizowane w miejscu jej urodzenia i podczas podróży. Po seansie zaplanowano spotkanie poświęcone prywatnym archiwom z dr Justyną Budzik, dr Małgorzatą Cekierą i Barbarą Kubską. Karnet na projekcje filmów i spotkanie kosztuje 5 zł. Wstęp na warsztaty połączone z projekcją: 10 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Każdy, kto odwiedzi schronisko, będzie mógł wziąć psa na spacer lub zająć się kotami. Akcja odbywa się raz w miesiącu. Chętni powinni mieć przy sobie dowód osobisty. Dzieci muszą być pod opieką osoby pełnoletniej. Mile widziane zabranie ze sobą smyczy. Ponadto schronisko zachęca do dołączenia do zbiórki karmy i potrzebnych zwierzętom rzeczy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Duch natury i inne bajki w Muzeum Śląskim

To będzie weekend za pół ceny i z nową wystawą. Muzeum po raz kolejny bierze udział w akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Oznacza to, że goście instytucji za wszystkie bilety zapłacą 50% mniej. Dotyczy to zarówno wystaw stałych, jak i czasowych. Łącznie w Muzeum Śląskim prezentowanych jest aktualnie 12 ekspozycji. Najnowsza miała swój wernisaż w piątek. Pod tytułem „Duch natury i inne bajki” kryje się budowana od dwudziestu lat kolekcja Fundacji Sztuki Polskiej ING. Puntem wyjścia do wystawy była książka Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie”, a tematem wszystkich prezentowanych dzieł jest natura. Więcej o nowej wystawie TUTAJ.

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

Choć lodowisko jeszcze nie działa i nie wszystkie atrakcje były w piątek gotowe, to na Rynku już pierwszego dnia jarmarku zebrał się spory tłum. To pierwszy weekend Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach, który potrwa aż do świąt. Można tu zrobić zakupy świąteczne lub kupić prezent bliskim. Można też spodziewać się kolejek po grzańca i innych serwowanych na miejscu przysmaków. Organizatorzy zapowiadają, że w sobotę i niedzielę odbędą się koncerty, animacje i inne atrakcje. Więcej TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*