Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Święta coraz bliżej, więc pewnie wielu z was weekend przeznaczy na poszukiwanie prezentów czy inne przygotowania. Jeśli jednak znajdziecie chwilę, warto się wybrać w kilka miejsc. Poniżej nasz przegląd wydarzeń soboty i niedzieli.

SOBOTA

„Antarktyda. Ostateczne wyzwanie pływackie?”, Dobry Klimat

Pływanie w zimnej wodzie jest dla niektórych nie do zniesienia, a inni bardzo to lubią. Wśród tych „innych” jest m.in. Leszek Naziemiec  z Siemianowic Śląskich. Razem ze swoimi znajomymi opowie o tym jak wygląda Antarktyda oraz jakie zmiany zachodzą w przyrodzie na tym biegunie Ziemii. Pokaże też zdjęcia ze swoich wypraw. Wstęp na spotkanie z zimowymi pływakami jest wolny. Początek o godz. 17. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Finał na 5+, Miasto Ogrodów

Impreza muzyczna dla dzieci i rodziców. To podsumowanie akcji edukacyjnych oragnizowanych przez Miasto Ogrodów, ale przyjść może każdy. Najpierw odbędzie się prezentacja muzycznych projektów skierowanych do najmłodszych. Później duet Lód 9 zagra na żywo muzykę do niemego filmu „Przygody Księcia Achmeda”. To wyjątkowa produkcja niemiecka, bo „Przygody…” są pierwszym długometrażowym animowanym filmem w historii, który był wyświetlany w kinach. Później będzie poczęstunek, a zaraz po nim dzieci i rodzice będą mogli wziąć udział w spotkaniach i warsztatach twórczych. Wstęp wolny, a rozpoczęcie wydarzenia o godz. 12. Więcej TUTAJ.

Świąteczny Blues, klub Marchołt

Czołowe postacie śląskiej sceny muzycznej na jedej scenie muzycznej. Wyjątkowy koncert i spotkanie z muzykami ma być podsumowaniem mijającego roku. W programie również prezentacja wydawnictwa pt. „Śląski Blues”. Podczas wydarzenia usłyszeć będzie można m.in. Jana Gałacha, Michała Giercuszkiewicza, Krzysztofa Głucha, Grzegorza Kapołkę, Joannę Kaniewską. Impreza rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Obchody 37. rocznicy strajku i pacyfikacji kopalni „Wujek”

Najpierw na sportowo, a następnie uroczyście. Tym razem obchody kolejnej rocznicy wydarzeń z 16 grudnia 1981 roku potrwają dwa dni. To za sprawą pierwszego biegu dla dorosłych. Wystartuje w nim kilkaset osób. Więcej o programie obchodów pisaliśmy TUTAJ.

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

Święta coraz bliżej, a ich klimat można poczuć na jarmarku w centrum Katowic. Opróc stoisk i bezpłatnego lodowiska w ten weekend dodatkowe atrakcje. Koncertowo będzie już od 15.30 w sobotę. Wtedy wystąpią podopiecznie Centrum Muzyki nad Rawą. Po nich m.in. śląskie kolędowanie z MDK Bogucice – Zawodzie, zespół Eminence z MDK Koszutka. Kolejnym punktem programu będzie przemarsz Gwardii Gryfa. Na koniec zaśpiewa Soul Hunters Gospel Choir. W niedzielę kolędy w operowym wydaniu zaśpiewa Justyna Łatasiewicz, a po niej wystąpią: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla i grupa Gospelsi. Więcej TUTAJ.

Świąteczny weekend familijny, kino Kosmos

Swięty Mikołaj, Bolek i Lolek, a na zakończenie Charlie Chaplin. W ostatni przedostatni przed świątami weekend kino Kosmo sprzygotowało 4 pokazy z myśla o całych rodzinach. Na dużym ekranie w sobotę zobaczyć będzie można hiszpańsko-kolumbijską animację pt. „Poczta Świętego Mikołaja”. W niedzielę aż 3 seanse. Zacznie się od ratowania świąt z Czarodziejką Lili, a później, dla nieco młodszych filmów, bajkowy blok z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Misiem Uszatkiem. Familijny weekend zakończy klasyka, czyli „Brzdąc” Charliego Chaplina. Przed pokazem zaplanowano prelekcję. Pełny program i ceny biletów można znaleźć TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*