Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie ciepły i słoneczny weekend. Zwłaszcza w sobotę pogoda ma być bardzo przyjemna. Przez większą część dnia ma świecić słońce, a temperatura może wzrosnąć do 20 stopni Celsjusza. W niedzielę trochę się ochłodzi, ale nie powinno padać. Szykuje się dobra pogoda dla uczestników Silesia Mrathon, który pobiegnie przez cztery miasta. Zobaczcie co jeszcze ciekawego dzieje się w Katowicach.

SOBOTA

Śląska bajarka, Muzeum Śląskie

Regionalne zajęcia dla całej rodziny. Muzeum rusza z nowym cyklem, podczas którego uczestnicy poznają śląskie tradycje. Pierwsze spotkanie pod nazwą „Ślązok do tańca i do różańca” będą się skupiały wokół jesiennych zwyczajów. Wraz ze śląską bajarką, dzieci i rodzice przeniosą się do tradycyjnej izby. Tam nauczą się tradycyjnej piosenki i wyliczanki oraz tańca – trojoka. To wszystko przy akompaniamencie żywych instrumentów. Wstęp kosztuje 9 zł, liczba miejsc ograniczona. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 na poziomie -3 w sali C. Więcej TUTAJ.

Spektakl teatralny „Mąż mojej żony”, Miejski Dom Kultury „Koszutka”

O godz. 17 w MDK przy ul. Grażyńskiego 47 rozpocznie się Spektakl teatralny pt.„Mąż mojej żony”. Występują Dariusz Niebudek i Dariusz Wiktorowicz, reżyseria Henryk Adamek, czyli Formacja Artystyczna Kandyd 2 na scenie! Wstęp wolny.

NIEDZIELA 

10. PKO Silesia Marathon

Ponad 9 tys. biegaczy w niedzielę wystartuje z Parku Śląskiego. Jubileuszowa edycja Silesia Marathon zakończy się na Stadionie Śląskim. Wcześniej zawodnicy z Polski i 34 krajów świata przebiegną ulicami Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Zawody odbędą się na dwóch dystansach – 42 km i 21 km. Najlepsi otrzymają nagrody pieniężne i rzeczowe. Pula w tym roku to ok. 16,5 tys. zł. Start maratonu o godz. 9, półmaraton rozpocznie się o godz. 11.45. Więcej TUTAJ.

Filmowe Popołudnie dla Dzieci, Kino Kosmos

Nowy cykl pokazów filmowych dla dzieci. W kinie Kosmos najmłodsi zobaczą stare filmy animowane z lat 60. i 70. Wśród tytułów m.in. „Bolek i Lolek”, „Zaczarowany ołówek” czy „Bajki z mchu i paproci”. Wstęp kosztuje 8 zł. Seans rozpocznie się o godz. 15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Weekend za pół ceny, Muzeum Śląskie

Wyjątkowa okazja do zwiedzenia wystaw Muzeum Śląskiego za pół ceny. Akcja potrwa cały weekend. Więcej TUTAJ.

Zawody drwali i drwalek, plac manewrowy za Spodkiem

Cztery dyscypliny, w których liczy się szybkość, siła i precyzja. Tak będzie podczas zawodów STIHL Timbersports na placu za Spodkiem. Po raz pierwszy w ekstremalnych zawodach wezmą udział również kobiety. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*