Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Żródło: https://www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu.

Redakcja
Pogoda jest niepewna, bo prognozy zapowiadają atak zimy. Pewne są za to tłumy na Nikiszu, gdzie od piątku trwa jarmark. W ten weekend to będzie najbardziej oblegane miejsce. Jednak nie wszystko wokół jarmarku się kręci. Poniżej szczegóły.

SOBOTA

Ars Independent

Konkurs Czarnego Konia powraca po przerwie. Festiwal animacji ruszył w piątek, ale w sobotę, w ciągu jednego wieczora, widzowie zobaczą dwa bloki konkursowych animacji. W konkursie zaprezentowane zostaną animacje studenckie, debiuty oraz filmy drugie. To publiczność zadecyduje o przyznaniu statuetki. Pokazy w sobotę zaplanowano na godz. 17.00 i 20.00. Na zakończenie koncert zespołu T’ien Lai. Wstęp na pojedynczy seans kosztuje 15 zł, tyle samo trzeba zapłacić za wejściówkę na koncert. Więcej TUTAJ.

Långbacka/Bådagård w Katedrze Ewangelickiej

Szwedzki duet wystąpi w kościele ewangelickim. Wokalistki i multinstrumentalistki Maja Långbacka i Matilda Bådagård łączą pop z folkową duszą. Duet ma na koncie dwa albumy studyjne, oba wysoko ocenione przez krytyków. Koncert odbędzie się z okazji 7. rocznicy wejścia Katowic do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Wydarzenie w Katedrze Ewangelickiej Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (ul. Warszawska 18) rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Kosmiczny Koncert (Paktofonika, Wzgórze Ya-Pa 3, Molesta Ewenement, O.S.T.R.) w Spodku

Hip-hopowi weterani opanują Spodek i to na dwa wieczory. Jeden koncert wyprzedał się w całości. Nadal można jednak wybrać się jeszcze w niedzielę i posłuchać artystów, którzy już od kilku dekad tworzą polską scenę rapową. Wystąpi przede wszystkim legendarny katowicki skład Paktofonika, którą wspierać będą zaproszeni goście. Poza tym zagrają: Wzgórze Ya-Pa 3, Molesta Ewenement, O.S.T.R. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Wejście od godz. 15.00. Najtańsze bilety kosztują 129 zł. Więcej TUTAJ.

 EABS & Skórysyn w Jazz Club Hipnoza

Zespół multiinstrumentalisty Marka Pędziwiatra stał się jednym z najciekawszych w nowej fali polskiego jazzu. Electro-Acoustic Beat Sessions na opublikowanym w tym roku albumie „2061” zahaczają o elektronikę. Właśnie tego materiału posłucha publiczność w Hipnozie. Oprócz EABS wystąpi Skórysyn, w którego produkcjach można doszukać się brzmień brytyjskiego grime’u i amerykańskiego hip-hopu z lat 90. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Koncert Światła w kościele św. Anny 

Ten weekend na Nikiszowcu to nie tylko jarmark. Jeśli ktoś będzie chciał odpocząć od gwarnych uliczek dzielnicy, to może wybrać się na koncert polskich pieśni adwentowych. Wystąpią: Basia Pospieszalska (śpiew), Dominika Kierpiec-Kontny (śpiew, wiolonczela), Natalia Tomecka (instrumenty klawiszowe), Rafał Kierpiec (gitara basowa), Jakub Muras (saksofony), Szymon Madej (perkusja). Początek wydarzenia o godz. 18.15. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Na Nikiszu

Prawie 200 wystawców, strefa gastronomiczna, koncerty i wiele innych atrakcji. Nikiszowiec będzie w ten weekend gwarny i kolorowy. To dobry moment, żeby poszukać prezentów dla bliskich lub po prostu spędzić z nimi czas. Więcej o jarmarku pisaliśmy TUTAJ.

Targi biżuterii, minerałów i skamieniałości w Spodku

Wiosenna edycja targów Interstone w katowickim Spodku. Wystawcy z całej Polski i goście z zagranicy przedstawią:  minerały, biżuterię, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne, rękodzieło i wiele innych. Będzie można podziwiać minerały z całego świata oraz wyjątkowe skamieniałości, kości dinozaurów czy zęby rekina. Targi odbędą się w sobotę (10.00-18.00) i niedzielę (10.00-17.00). Bilety normalne kosztują 7 zł (ulgowe – studenci, uczniowie, emeryci, renciści) i 14 zł (normalne). Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Bilety dostępne w dniu wydarzenia przy kasie. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*