Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Sauna na basenie Brynów.

Redakcja
Pierwszy weekend ferii zimowych nie zapowiada się zimowo. Dla osób, które nie pojechały w góry w poszukiwaniu śniegu, jest kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu. Życzymy udanego weekendu.

SOBOTA

NOVIKA & Mr.Lex, Jazz Club Hipnoza

Duet, który od lat porusza parkietami w klubach i podczas festiwali ponownie odwiedzi Katowice. Ta dwójka słynie z tanecznych setów, do których nie da się nie tupać nogą. Członkowie kolektywu Beats Friendly są aktywni na scenie klubowej od wielu lat i dobrze znani również katowickiej publiczności. W Hipnozie będzie ich wspierał Glasse. Początek imprezy o godz. 21.00. Wstęp: 30 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Ferie w Kinie Kosmos

Od 12 do 27 lutego Kino Kosmos przygotowało wiele atrakcji dla młodych kinomanów. Wśród nich całkowicie nową przestrzeń – MikroKosmos. To będzie miejsce do zabaw filmowych, które będą odbywać się po niedzielnych popołudniach dla dzieci. Szansa na wypróbowanie już w niedzielę. W MikroKosmosie młodzi kinomani będą mogli poznawać tajemnice kinematografii, oglądać filmy, bawić się i brać udział w specjalnych animacjach: edukacyjnej podróży po zawodach filmowych, kostiumach, nagrodach i planach filmowych. W niedzielę w programie seans animacji „Reksio – Reksiowa zima” (godz. 15.00, bilety: 8 zł).
Dla nieco starszych seans  filmu „Ella Bella Bingo” (godz. 16.00, bilety: 16 zł) połączony z warsztatami, w trakcie których  uczestnicy przyjrzą się portretom Fridy Khalo. Następnie każdy przygotuje swój autorski portret malarki. Więcej TUTAJ.

Przekręt (nie)doskonały, Miasto Ogrodów

Objazdowa komedia Teatru Capitol dotrze do Katowic. „Poszukiwanie sposobów na zwiększenie zysków może prowadzić do wielu zaskakujących zdarzeń. Zwłaszcza, gdy metody na pomnożenie pieniędzy nie do końca są uczciwe. Co może się wydarzyć, gdy przekręt wyjdzie na jaw? Kto jest przyzwoity, a kto oszukuje? I kim właściwie w tej intrydze jest Panna Flint?” – piszą twórcy. W obsadzie znaleźli się m.in. Łukasz Nowicki, Joanna Moro i Maja Bohosiewicz. Spektakl zostanie zaprezentowany dwukrotnie, o godz. 16.00 i 19.30. Ceny biletów zaczynają się od 85 zł. Więcej TUTAJ.

Targi Ślubne, MCK 

Propozycja dla tych, którzy niebawem się pobiorą. Ponad 100 wystawców, pokazy mody ślubnej, atrakcje na głównej scenie, degustacje potraw i słodkości na stoiskach, a także prezentacja zespołów weselnych na żywo. To niektóre atrakcje, jakie czekają podczas kolejnej edycji targów. W ich trakcie można też załapać się na rabaty i promocje oferowane przez większość wystawców. Wydarzenie potrwa od 10.00 do 16.00 Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Rodzinne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu na Stadionie Śląskim

Na Stadionie Śląskim w dwa weekendy w trakcie ferii każdy będzie mógł sprawdzić się w 10 zimowych konkurencjach. Przygotowano strefę sportu, w której znajdzie się m.in. w biathlon, curling, snowboard czy konkurencje hokejowe. Zawodnicy otrzymają specjalną kartę, na której zbierać będą odznaki. Zabawa będzie odbywała się pod okiem specjalnych gości – dwóch srebrnych medalistek mistrzostw świata w biathlonie oraz brązowej medalistki mistrzostw świata w snowboardzie. Krystyna Guzik pojawi się 12 i 13 lutego, Paulina Ligocka będzie gościem 12 lutego. Udział w zawodach jest bezpłatny. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 15.00. Więcej TUTAJ.

Walentynkowe saunowanie na miejskich basenach

Saunowanie przed walentynkami. Na miejskich basenach w weekend przygotowano dodatkowe atrakcje. Miłośników relaksu czekają aromatyczne seanse saunowe, podczas których użyte zostaną specjalne zapachowe olejki. Będą seanse tematyczne i walentynkowy poczęstunek. Atrakcje będą dostępne na Basenie Burowiec w sobotę (o godz. 17.00, 17.50, 18.40, 19.30, 20.20) oraz na Basenie Brynów w niedzielę w tych samych porach. Liczba osób jest ograniczona. W jednym seansie może wziąć udział maksymalnie 12 osób. Opłata zgodnie z obowiązującym cennikiem, czyli 20 zł lub 8 zł (z Katowicką Kartą Mieszkańca) i 0,20 gr za 1 minutę w strefie saun.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*