Reklama

W piątek rozpoczyna się Jarmark na Nikiszu

Redakcja
Już po raz 15. na rynku w Nikiszowcu odbędzie się świąteczny jarmark. Wydarzenie potrwa w dniach 9-11. Najlepiej będzie dojechać na nie komunikacją publiczną.

Na jarmarku będzie można kupić m.in. rękodzieło, śląskie pamiątki i wyroby artystyczne. W strefie gastronomicznej znajdą się tradycyjne potrawy regionalnej kuchni oraz produkty z całej Polski, m.in. z Podlasia i Mazur. Będzie okazja spróbować wypieków, wędzonych ryb, wyrobów wędliniarskich oraz naturalnych produktów, m.in. miodów, syropów, nalewek i przypraw, a także pierników i grzańca. W centralnej części rynku usytuowana będzie winiarnia, serwująca grzane wino, także bezalkoholowe.

W sobotę i w niedzielę na Skwerze Zillmannów stanie scena,  na której będą odbywać się występy artystyczne.

Bezpłatne linie autobusowe będą kursować wahadłowo z katowickiego dworca podziemnego przy dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie do przystanku Janów- Zamkowa Skwer. Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym z parkingiem przy rondzie na ul. Gospodarczej, usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca.

Ci, którzy przyjadą samochodem, będą mogą skorzystać z płatnych parkingów przy ul. Szopienickiej. Największy z nich zlokalizowany będzie niedaleko Szybu Pułaski (w bliskim sąsiedztwie Skweru Rybka).

Szczegółowe i bieżące informacje o jarmarku można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. […] O godz. 14.00 rozpocznie się Jarmark na Nikiszu. Więcej TUTAJ. […]

  2. Facet 8 grudnia, 2022 at 12:20 pm - Reply

    Będę! 🙂

Dodaj komentarz

*
*