Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: http://www.roslinnymarket.pl.

Redakcja
W ten weekend program wydarzeń nie jest szczególnie bogaty. Jednak pogoda może zachęcać do wyjścia na zewnątrz. Przy okazji jesiennych spacerów można na przykład zajrzeć do Spodka, bo tam aż trzy targowe wydarzenia. Udanego weekendu.

SOBOTA

Kirszenbaum w Katowicach

Duet „ożywia postfolkowe zgliszcza, wyznacza im świeże kierunki i wrzuca prosto na loopery, ze słowiańskim przytupem – zderzając Toma Waitsa i Junip”. Tak pisze o sobie zespół z Krakowa, który wystąpi w sobotę w Drzwiach Zwanych Koniem. Początek koncertu o godz. 20.00. Bilety w cenie 40 zł można kupić TUTAJ.

Novika & Mr. Lex w Jazz Club Hipnoza

Nazywana pierwszą damą polskiej muzyki klubowej Novika ponownie zaśpiewa i zagra w Katowicach. Towarzyszyć jej będzie Mr. Lex. Członkowie kolektywu Beats Friendly są aktywni na polskiej scenie klubowej od lat i znani są ze skutecznego przyciągania ludzi na parkiet. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 zł można kupić TUTAJ lub TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Festiwal Roślin w Spodku

Trudne do zdobycia odmiany roślin i atrakcyjne ceny. Tak organizatorzy reklamują roślinny targ w Spodku. Wstęp jest wolny, a o wydarzeniu więcej pisaliśmy TUTAJ.

Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych

Kolejne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych odbędą się w Katowicach. W ten weekend zaplanowano dwa wydarzenia, w sobotę i niedzielę:
15 października o godz. 16.45 w Bazylice Franciszkanów wystąpią laureaci IV Międzynarodowego Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej, którzy wykonają arie z oper, kantat i oratoriów, a także pieśni religijne.
16 października, godz. 18.00 w Studiu Koncertowym Radia Katowice wystąpi Cohaere Ensemble. W programie znalazły się utwory m.in. Telemanna, Corrette’a, Vivaldiego. Wstęp na obydwa wydarzenia jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Międzynarodowa Giełda Terrarystyczno-Akwarystyczna w Spodku

Spotkanie z egzotyką w Spodku, podczas którego będzie można podziwiać okazy zwierząt z różnych stron świata. To propozycja dla miłośników ptaszników, jaszczurek, mięczaków, żółwi, pajęczaków, węży, skorpionów, gekonów, kameleonów, modliszek czy chrząszczy. Podczas giełdy możliwy będzie zakup akcesoriów z zakresu terrarystyki i akwarystyki. Giełda odbędzie się 15 i 16 października w godz. 10.00-17.00 (sobota) i 10.00-16.00 (niedziela). Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) można kupić w kasach w dniu wydarzenia albo TUTAJ.

Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości w Spodku

W trakcie dwudniowego wydarzenia pojawią wystawcy z całej Polski – kolekcjonerzy, rzemieślnicy, artyści i jubilerzy. Na swoich stoiskach pokażą minerały, kamienie szlachetne, ręcznie wykonaną biżuterię. Będzie też można kupić wyjątkowe wyroby. Wstęp na wydarzenie w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-18.00. Bilety do kupienia w kasach w dniu wydarzenia lub TUTAJ. Wstęp kosztuje 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy-emeryci, renciści, młodzież do 18. roku życia). Bezpłatnie wchodzą zorganizowane wycieczki i grupy szkolne oraz dzieci do 5 lat.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*