Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Bieganie, świąteczne targi, okazja do potańczenia do muzyki z różnych stron świata. To niektóre z propozycji na najbliższe dwa dni. Może być zimno, ale zwłaszcza sobota będzie słoneczna, więc warto wyjść “na miasto”.

SOBOTA

Bieg 9 Górników

Prawie 1000 osób stanie na starcie kolejnej edycji biegu ku pamięci “Dziewięciu z Wujka”. Dystans to 9 km. Zawodnicy wyruszą sprzed kopalni i pobiegną do Parku Kościuszki. Tam będą mieli do pokonania trzy pętle. Start o godz. 12.00. W dniu biegu będzie można jeszcze się zapisać. Szczegóły TUTAJ.

Festyn Świąteczny w Bogucicach

Dzielnicowy mini-jarmark w Parku Boguckim zacznie się o godzinie 14.00 koncertem Orkiestry Dętej  “Katowice”. Poza tym będą warsztaty rękodzieła, ciepła zupa, wspólne dekorowanie choinki i pokaz tańca z ogniem. To nie wszystkie przygotowane atrakcje. Więcej TUTAJ.

Wehikuł: Kevin sam w Królestwie

Kolejna okazja do potańczenia do nie najnowszych przebojów. W Królestwie znowu trochę muzyki z przełomu lat 90′ i 2000. Potupać będzie można do Golec uOrkiestra, Crazy Frog czy Kultu. Nie zabraknie świątecznych hitów w stylu “All I want for Christmass is You”. Początek imprezy o godz. 21.00. Wstęp kosztuje 20 zł. Więcej TUTAJ.

My Dub Is Jungle, CEL

Wraca muzyczny cykl prezentujący energetyczne gatunki muzyki elektronicznej w dobrym wydaniu. Doświadczeni dj-e z różnych krańców Polski zaserwują dub, dubstep i ragga jungle. Gościem specjalnym będzie wrocławska ekipa Jabbadub. Będą im towarzyszyli m.in. Kuzyn, Kicó czy Człowiek Bakłażan. Wstęp kosztuje 20 zł. Start imprezy o godz. 23. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląsko Wilijo,  Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Koncerty, wspólne kolędowanie, jasełka i przedstawienia. Jak co roku chorzowski skansen zaprasza na śląską wigilię. Poza tym będą warsztaty rękodzieła. Jak zapowiada muzeum, tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, bo goście wykonają przedstawienie “Jasełka”, które powstało podczas warsztatów. Będzie też co zjeść, na świąteczne potrawy zaprosi Koło Gospodyń Wiejskich z Rajczy. Początek wydarzenia w południe. Bilety w cenie: 8 zł – ulgowy, 12 zł – normalny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targ Świąteczny i Festiwal Pierogów Świata, Galeria Szyb Wilson

Naturalne kosmetyki, miody pitne i rękodzieło. To nieliczne z rzeczy, jakie będzie można kupić podczas dwudniowych targów w Galerii Szyb Wilson. Nie zabraknie również czegoś “na ząb”. Na głodnych czeka różnorodna oferta pierogów z różnych zakątków świata. Stoiska będą otwarte w godz. 12.00-20.00 (sobota) i 12.00-18.00 (niedziela). Wstęp kosztuje 4 zł. Bilety można kupić TUTAJ. Więcej o wydarzeniach TUTAJ.

“Porozmawiajmy o potworach” w ramach Ars Independent

Klasyki z gatunku horroru i sci-fi zapewnią nie tylko dreszcze, ale również niezłą zabawę. W programie m.in.: kanoniczny obraz kosmicznej inwazji planety – “Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” (USA, 1951). Poza tym inwazja z wody w “To przyszło z głębin morza” i  powietrza w “Szponie”. Wszystkie pokazy odbędą się w Światowidzie. W ramach specjalnego pokazu z cyklu VHS Hell w Absurdalnej wyświetlony zostanie film “Reproduktorki” (USA 1986). Bilety na wydarzenia nabyć można w sieci oraz na miejscu przed wydarzeniem w cenie 18 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*