Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Muzeum Hutnictwa w Chorzowice, fot. UM Chorzów.

Redakcja
To będzie drugi weekend świątecznego jarmarku, ale pierwszy z działającym diabelskim młynem. Dlatego wieczorami na Rynku można spodziewać się tłumów. W weekendowych propozycjach sporo muzyki, ale nie tylko. Pogoda ma dopisywać bardziej w sobotę niż w niedzielę.

SOBOTA

Gala Stand-up Comedy, Spodek

Gwiazdy polskiego stand-up’u na jednej scenie. W Spodku po raz kolejny wystąpią najlepsi komicy. Organizatorzy zapowiadają, że publiczność będzie musiała postarać się usiedzieć w fotelach. Wystąpią przed nią: Wiolka Walaszczyk, Mateusz Socha, Piotr Zola Szulowski, Paweł Chałupka, Michał Leja oraz Piotr Szumowski. Całe show potrwa dwie godzin. Początek wydarzenia o godz. 20.00. Wstęp od 49 zł. Więcej TUTAJ.

Sławek Uniatowski, Miasto Ogrodów

Uniatowski wraca po sukcesie swojej pierwszej trasy koncertowej. Zaprezentuje utwory swoich muzycznych idoli, m.in. Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry i Zauchy. Nie zabraknie największych utworów z płyty Methamorphosis, a także muzycznych zapowiedzi z albumu Wielki Błękit. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie od 80 do 100 zł można kupić TUTAJ.

Mołodcy & Kuczeryki, Strefa Centralna

To będzie ostatni koncert z cyklu “Transfer Tradycji”. Zespół Kuczeryki wystąpią wraz z krakowskim zespołem Mołodcy. W repertuarze wschodniosłowiańskie i bałkańskie brzmienia. Będzie tradycyjnie, ludowo i energetycznie. Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 16.30. Więcej TUTAJ.

GUSGUS, Jazz Club Hipnoza

Kończy się listopadowy cykl koncertów w Hipnozie. Na deser organizartorzy postarali się wypełnić klub po brzegi. Tak może być podczas koncertu islandzkiego zespołu. Zapowiada się eklektyczna mieszanka muzyczna – house, electro, techno, skandynawska melancholia, syntezatorowe brzmienia i taneczna moc. Gwiazdę wesprze Mr. Lex, dobrze znany bywalcom krajowych klubów z występów solo, w duecie z Noviką oraz w grupie Beats Friendly.Impreza rusza o godz. 20.00. Bilety kosztują 50 zł. Więcej TUTAJ.

PL.Techno, CEL

Kolejna impreza dla fanów mocnego klubowego brzmienia. W klubie CEL po raz kolejny będzie można posłuchać i potańczyć do setów polskich dj-ów, którzy spcjalizują się w tym gatunku. Głłośno będzie na obu scenach, zaplanowano tej nocy dwa live act’y. Wystąpią: Michal Jablonski (hybrid set), T A K A (live), NVYSN, Decibel_Error, Aptic, Meke, Kondrat. Początek imprezy o 23.00. Wstęp od 20 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Festiwal Otwarcia Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Nowe muzeum na mapie aglomeracji w końcu otwiera się dla mieszkańców. W środku nowoczesna wystawa, która pokazuje życie w mieście, którego rytm wyznaczały uderzenia młotów hutniczych. Chorzów chwali się swoim dziedzictwem w wyjątkowy sposób, bo historie opowiadają mieszkańcy i pracownicy hut. W pierwszy weekend będzie zaplanowano nie tylko 12 tur zwiedzania wystawy stałej “Królestwo Żelaza” za złotówkę. Będą też koncerty, animacje i warsztaty. Łącznie odbędzie się 45 bezpłatnych wydarzeń. Więcej TUTAJ.

Jarmark świąteczny na Rynku 

Drugi weekend jarmarku, który już tydzień temu zdążył przyciągnąć tłumy. Przez najbliższe dwa dni może być jeszcze tłoczniej, bo to pierwszy weekend, w którym skorzystać można z diabelskiego młyna. Oprócz tego pojawiła się scena. Poniżej program występów.
Sobota:
16.00 Roksana Rogala
17.30 Orkiestra męska
19.30 Chwila Nieuwagi
Niedziela
15.30 Magda Brabańska
17.00 Śląskie Trio
19.30 Marek McCarron Motyka.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*