Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend upłynie przede wszystkim na wydarzeniach związanych z obchodami święta narodowego. Z tej okazji odbywa się dużo imprez, o których pisaliśmy TUTAJ. Jednak dla tych, którzy chcą wyjść z domu w innym celu, jest kilka propozycji. Znajdziecie je poniżej. Udanego weekendu.

SOBOTA 

Łowcy.B, MDK Koszutka

Założyli grupę jeszcze jako studenci Uniwersytetu Śląskiego w 2002 roku. Kabaret zaczął regularnie występować w telewizji, wydawał DVD i zmienił skład osobowy. W Katowicach czteroosobowa ekipa zaprezentuje program “Czterech Jeźdźców Apokalipsy”. Bilety w cenie 35 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

Festiwal Giesche 2

Warsztaty, spektakle i koncert. Trzy miejsca i atrakcje dla dużych oraz małych. Podczas drugiej edycji festiwalu będzie można nie tylko poznać historię szopienickiej Walcowni Cynku, koncernu Giesche i dowiedzieć się jak wyglądała praca w tym zakładzie. Będą też warsztaty wokalne z pieśniami Górnego Śląska. Kolejne warsztaty to tworzenie przedmiotów ze śmieci. Na koniec w Walcowni wystąpi zespół Rube Świnÿe. Drugim miejscem festiwalowym jest Miejski Dom Kultury “Szopienice – Giszowiec” na placu pod Lipami. Tam chętni wezmą udział w warsztatach kulinarnych “Gůmiklyjzy bez tajemnic”, a dzieci zobaczą spektakl “Jak górnik Śmierdzirobotka ze Skarbnikiem się spotkał” w wykonaniu teatru Lufcik na Korbkę. Dzieci nie będą się nudziły również w Muzeum Historii Katowic w Nikiszowcu (Dzieł Etnologii Miasta). Najpierw przygotowano spektakl pt. “Majstersztyk”, a następnie warsztaty z teatrem cieni. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Pierwsze atrakcje od godz. 13. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Filmowe Popołudnie dla Dzieci, kino Kosmos

Seans “Tu, gdzie mieszkamy – opowieści o Polsce…” to propozycja dla całej rodziny, ale oczywiście przede wszystkim dla dzieci. Rodzice będą mogli sobie powspominać, bo na dużym ekranie zobaczą filmy animowane z czasów swojej młodości. Wśród bajek m.in. Bolek i Lolek czy Klechy polskie. Pokazy są odpowiednie dla dzieci powyżej 3. roku życia. Bilety w cenie 8 zł można kupić w kasie kina Kosmos. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

KTW Fashion Week, Fabryka Porcelany

Spotkanie młodych z doświadczonymi. Na wybiegu będzie można zobaczyć przede wszystkim kolekcje utalentowanych, ale jeszcze mało znanych, projektantów. Jednak w wydarzeniu wezmą też udział osoby, które w branży modowej pracują już od wielu lat. Gośćmi będą m.in. Kasia Sokołowska, jurorka Top Model czy Joanna Horodyńska. Dla tych, którzy chcą nie tylko pooglądać, ale również zrobić zakupy będzie showroom. Wstęp na większość pokazów i spotkań jest wolny. Na niektóre trzeba mieć zaproszenie. Wydarzenie potrwa do końca weekendu. Niedziela to dzień na wykłady i dyskusje. Showroom będzie czynny w godz. 11-23 (sobota) i 10-16 (niedziela). Więcej o imprezie można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. alekzz 10 listopada, 2018 at 10:49 am - Reply

    haloooooo a MAYDAY i reszta imprez …

Dodaj komentarz

*
*