Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Największym wydarzeniem tego weekendu będzie z pewnością Noc Muzeów. Jednak w sobotę będzie się działo dużo więcej. Dla tych, którzy chcą rodzinnie spędzić czas na wolnym powietrzu, dobrą propozycją są Dni Funduszy Europejskich i Leśny Piknik Rodzinny Ekoodpowiedzialnie. Pogoda ma dopisywać, więc warto skorzystać.

Sobota

Noc muzeów w Katowicach

To będzie największa impreza tego weekendu. Noc muzeów można spędzić nie tylko na zwiedzaniu Muzeum Śląskiego. Bogaty program przygotowało też Muzeum Historii Katowic. Poza tym warto zajrzeć do dzielnic. W Fabryce Porcelany będzie dużo atrakcji dla dzieci. Z kolei w NOSPR i Akademii Muzycznej publiczność weźmie udział w kilku koncertach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Więcej o Nocy Muzeów piszemy TUTAJ.

Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie w Dolinie Trzech Stawów

Będą gry i zabawy dla dzieci. Jednak będzie też można nauczyć się jak dbać o rośliny oraz jak zbudować budkę lęgową dla ptaków. Wycieczka do oczyszczalni ścieków lub na wieżę obserwacyjną to niektóre z propozycji. Każdy kto przyniesie ze sobą zużyty sprzęt elektroniczny będzie mógł wymienić go na sadzonkę drzewa. Więcej o Leśnym Pikniku Rodzinnym – Ekoodpowiedzialnie piszemy TUTAJ.

Mecz gwiazd siatkówki. Polska – Iran, Spodek

Najpierw odsłonięcie tablic z odciskami dłoni siatkarzy. Następnie siatkarze spotkają się z fanami i będą rozdawali autografy. Jednak najważniejszy będzie mecz. Reprezentacja zmierzy się z Iranem. To będzie pierwszy mecz z nowym trenerem i ostatni, pożegnalny dla libero Krzysztofa Ignaczaka. Więcej TUTAJ.

II Muzyczny Bukiet dla Mam, MDK Koszutka

Na scenie filii domu kultury przy ul. Krzyżowej 1 wystąpią polscy i zagraniczni studenci Akademii Muzycznej. Młodzi muzycy wykonają utwory m. in. Mozarta, Beethovena i Strawińskiego. Początek koncertu o godzinie 17. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Orientalny Śląsk – Muzyczna Podróż na Bliski Wschód, Miasto Ogrodów

Syria, Liban i Egipt. Te kraje można odwiedzić podczas sobotniego koncertu w Mieście Ogrodów. W muzyczną podróż zabiorą publiczność syryjski kompozytor Wassim Ibrahim i meksykański basista Thomas Celis Sanchez. Pierwszy będzie śpiewał i grał na oudzie, czyli tzw. arabskiej lutni. Drugi zagra na instrumentach perkusyjnych. Najpierw arabskie dźwięki, a następnie jedzenie. Goście będą mogli spróbować arabskich przysmaków i kawy z kardamonem. Wstęp wolny. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19 w sali 211 Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Więcej TUTAJ.

Przegląd Filmów Anki i Wilhelma Sasnala, ASP (ul. Raciborska 37)

Przegląd potrwa dwa dni. Pierwszego widzowie będą mogli zobaczyć m.in. kontrowersyjny film nagrodzony na katowickim festiwalu Ars Independent pt. „Huba”. Z kolei w niedzielę wyświetlony zostanie blok krótkometrażowych produkcji słynnego malarza. Wstęp wolny. Pokazy zaczną się o godzinie 19.30 w sobotę i 18.00 w niedzielę.
Więcej TUTAJ.

Noc Bukinistów, ul. Stawowa

Kiedy większość osób będzie korzystała z atrakcji Nocy Muzeów, na ul. Stawowej odbędzie się wydarzenie dla miłośników książek. Stoisk będzie więcej niż na co dzień. Dodatkowo wystawcy przygotowali promocyjne ceny. Początek wydarzenia o godzinie 18.

Cały weekend

Dni Funduszy Europejskich w Parku Śląskim

Atrakcje dla dzieci i dla seniorów. Goście Parku będą mogli wziąć udział w zajęciach sportowych czy warsztatach rękodzieła. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się degustacja miodów i pokazowe karmienie niedźwiedzi. W sobotę „Elką” będzie można przejechać się za złotówkę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Linka 20 maja, 2017 at 9:18 am - Reply

    Jeszcze w Świętochłowicach odbywa się dzisiaj Wallstreet Festival 🙂

Dodaj komentarz

*
*