Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W ten weekend kończy się festiwal Regiofun.

Redakcja
W ten weekend coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele dobrego jedzenia, jak i kina czy muzyki.
Sobota
Urodziny Spodka

Najważniejsze wydarzenie tego weekendu. Świętowanie będzie trwało już od rana: najpierw zwiedzanie i pokazy sportowe, potem debata nad przyszłością Spodka, a wieczorem koncert.

Jesienne Swap Party dla małych i dużych, DeKato, ul. Warszawska 28

Swap party, czyli impreza polegająca na wymianie niepotrzebnych ubrań, rozpocznie się w DeKato o godz. 10. Za wymienione ubrania się nie płaci, jedyny koszt to 20 złotych za uczestnictwo. Możliwa będzie też wymiana ubranek dziecięcych. Oprócz tego, na miejscu będzie można zasięgnąć porad dotyczących stylizacji, wizażu i makijażu. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Rower – kontra – zima, Drzwi Zwane Koniem

Zamknięcie sezonu rowerowego w Drzwiach Zwanych Koniem przy Warszawskiej 37. Wydarzenie rusza o godz. 13. W programie m.in. darmowe porady, regulacje i drobne naprawy, które zapewnia katowicki warsztat rowerowy Greasemonkey.

Festiwal Gitary Elektrycznej, Katofonia

Ostatnim wydarzeniem katowickiej części festiwalu będzie jam session w klubie Katofonia. Udział weźmie w niej bielski zespół Raspberry Hills. Początek o 18, wstęp wolny. Więcej o festiwalu piszemy TUTAJ.

„Barwy Ziemi – Gruzja”, MDK Bogucice-Zawodzie, ul. Markiefki 44a

W sobotę uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach językowych, warsztatach tworzenia kwiatów z filcu, które odbędą się o godz. 15. O 17:30 prelekcja, otwarcie wystawy zdjęć i koncert zespołu Nivel. Oprócz tego, w programie degustacja tradycyjnej, gruzińskiej potrawy adżapsandali. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji na stronie organizatora.

Niedziela

Spotkanie ze Szczepanem Twardochem, MDK Koszutka

Autor m.in. „Morfiny”, „Dracha” i „Króla” spotka się z czytelnikami w MDK Koszutka o godz. 17. Spotkanie poprowadzi red. Maciej Szczawiński z Radia Katowice. Wstęp wolny.

Cały weekend

Regiofun, Kosmos, Światowid, Rialto

Sobota i niedziela to ostatnie dni festiwalu. Sobotni wieczór to pokazy w ramach cyklu Panorama Regionalnych Funduszy Filmowych i Regio-Cannes oraz gala zamknięcia festiwalu, połączona z projekcją filmu „Szczęście świata”. Podczas gali, która odbędzie się o 19.30, wręczone zostaną nagrody dla producentów w kategoriach krótko- i pełnometrażowej oraz nagroda publiczności. W niedzielę organizatorzy zapraszają na warsztaty dla dzieci i pokazy filmów wyprodukowanych przez Simona Chinna, gościa specjalnego tegorocznej edycji. Szczegółowe informacje na stronie festiwalu.

Restaurant week

W festiwalu biorą udział restauracje z całego województwa, w tym 12 z Katowic: WunderBAR, Królestwo, Le Papillon Noir, Restauracja Granat, Restauracja Stare i Nowe, Spencer Pub, Okonomiyaki YO, Restauracja Śląska, Sushi Do Katowice, Sztolnia. Chleb, Mięso, Wino, moodro Restaurant, i C’est si bon. Od piątku (21.10) do przyszłej niedzieli (30.10) miłośnicy kulinarnych wrażeń mogą zarezerwować stolik i zamówić 3-daniowe menu w specjalnej, festiwalowej cenie 39 złotych. Więcej informacji na stronie organizatora.

Pożegnanie z food truckami, Rynek

To już ostatni zjazd food trucków w tym roku. Na katowickim rynku pojawi się 25 wozów z jedzeniem i napojami. Wśród nich m.in. kuchnia meksykańska, grecka, włoska, żydowska i azjatycka.

Mistrzostwa Smaku, Silesia City Center

Do udziału w imprezie centrum handlowe zaprasza min. 2-osobowe zespoły. Rywalizujące ze sobą drużyny będą miały 45 minut na przygotowanie dania z otrzymanych składników. Oceni je jury w składzie: Damian Kordas, Kuba Tomaszczyk, Beata Śniechowska oraz Rafał Maserak. Podczas weekendu odbędzie się 6 pojedynków (3 w sobotę i 3 w niedzielę) w godzinach 13.00-18.00. Zwycięskie drużyny otrzymają bony podarunkowe o wartości 1000 złotych (1 miejsce) i 500 złotych (2 miejsce). Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie organizatora.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*