Reklama

Lodowisko za darmo, znani siatkarze i reprezentacja hokeistów. W sobotę dzień otwarty Spodka

Ł. K.
Sporty walki, siatkówka, hokej. Będzie nawet darmowa ślizgawka i spotkania ze znanymi sportowcami. Tego dnia Spodek otworzy się dla wszystkich. Na sobotę przygotowane zostały atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Program dnia otwartego ma nawiązywać do minionych wydarzeń. Przez lata działalności Spodek był areną dla wielu rozgrywek i zawodów. Jego urodziny będą okazją do wspomnień, ale również aktywnego spędzenia czasu. Między godziną 10 a 12 odbędą się pokazy na sali gimnastycznej. Będzie można spróbować swoich sił w karate oraz zobaczyć pokazy profesjonalistów. W tym samym czasie swoje zapaśnicze umiejętności zaprezentują dzieci i młodzież. Świętowanie 45. urodzin Spodka rozpocznie się o godz.10.

Zdaniem wielu siatkarzy Spodek to mekka polskiej siatkówki. To tu nasza reprezentacja odniosła pamiętne zwycięstwo nad Brazylią w mistrzostwach świata w 2014 roku. W sobotę będzie można przypomnieć sobie te emocje. Na godzinę 15.30 zaplanowano rozmowę ze znanymi siatkarzami. Jeden z nich poprowadzi trening szkółki GKS Katowice.

Od rana na nudę nie powinny narzekać dzieci. Na antresoli, między 10 a 15, powstanie kosmiczna strefa. W niej odbędą się warsztaty plastyczne, podczas których powstanie wielkoformatowa pocztówka na 45-lecie Spodka. Będą bańki mydlane, gry i zabawy. Dzieci posłuchają baśni i zrobią sobie zdjęcie z postaciami z Gwiezdnych Wojen.

Nie zabraknie hokeja. O godzinie 13 na taflę wjedzie reprezentacja Polski kobiet w hokeju na lodzie. Pojawią się też gwiazdy tej dyscypliny. Andrzej Tkacz, Andrzej Zabawa, Wojciech Tkacz, Jacek Płachta i Mariusz Czerkawski to zawodnicy, którzy wejdą w skład specjalnej drużyny 45-lecia Spodka. Od godziny 12 do 21 za darmo z lodowiska skorzysta 150 osób (wejścia na ślizgawki o 12, 14, 15, 16.30, 18 i 19.30). To tylko część z sobotnich atracji, pełny program można znaleźć TUTAJ. Udział w dniu otwartym Spodka jest darmowy.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*