Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W niedzielę będzie można m.in. zwiedzić Spodek.

Redakcja
W ten weekend Katowice zdecydowanie zwalniają, co nie oznacza, że na mieście nic się nie dzieje. Będą koncerty skłaniające do refleksji przed dniem Wszystkich Świętych, ale też imprezy dla szukających mocniejszych wrażeń.

Sobota

Tercet Pasjonata, MDK „Koszutka” Filia „Dąb”

Tercet zagra utwory znane z takich produkcji filmowych jak „Titanic”, „Love Story”, „Ogniem i mieczem”, „Noce i dnie”. Początek koncertu o 17.00. Wstęp wolny.

Pamięci Karola Stryi

Grupa „Dom Modernisty” zaprasza na koncert na dwie altówki poświęcony Karolowi Stryi – dyrygentowi, pedagogowi i profesorowi przez wiele lat związanego z Katowicami. Organizatorzy przygotowali wystawę eksponatów związanych ze Stryją, przybliżą gościom również jego życiorys. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na koncert obowiązują wcześniejsze zgłoszenia pod adresem: [email protected]. Początek o godz. 17.00. w Domu Modernisty przy ul. Kilińskiego 32.

Before Festiwal Tauron Nowa Muzyka 2017 – Tolouse Law Trax, Jazz Club Hipnoza

Kolejna impreza z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka. Tolouse Law Trax to dj i producent z Dusseldorfu. Na imprezie będzie można usłyszeć industrial, afrobeat, synthpop i italo disco wymieszane z eksperymentalnym techno. Początek o 21.00 w Jazz Club Hipnoza. Bilety wciąż do nabycia na Ticketpro, Biletin.pl i Muno.pl.

Niedziela

Zwiedzanie Spodka

Zainteresowanie zwiedzaniem podczas obchodów urodzin Spodka było tak duże, że organizatorzy postanowili je powtórzyć. Grupy zbierają się w godzinach: 12.00, 13.30, 15.00 i 16.30. Wstęp kosztuje 5 złotych, dzieci do 7 roku życia wchodzą za darmo. Z powodu licznych imprez zaplanowanych w Spodku na listopad, kolejne zwiedzanie budynku odbędzie się w grudniu.

Cały weekend

Męska Rzecz, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Targi i wystawy samochodów, motocykli, technologii, gadżetów, hobby i mody dla mężczyzn.  W programie panele dyskusyjne i pokazy. Imprezę poprowadzi Natalia Siwiec. Bilety kosztują 30 (dwudniowe) i 20 złotych (jednodniowe). Więcej informacji na stronie organizatora.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*