Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Scena na urodzinowe koncerty jest już gotowa.

Redakcja
Zapowiada się słoneczny i bardzo ciepły weekend. To dobrze, bo na sobotę i niedzielę zaplanowanych zostało kilka imprez plenerowych. Najważniejszym wydarzeniem weekendu będą oczywiście 151. urodziny Katowic. Ale to nie wszystko. Zapraszamy na nasz tradycyjny przegląd weekendowych wydarzeń.

Cały weekend

Urodziny Katowic, strefa kultury

Zaczęły się piątkowym koncertem w NOSPR, zakończą niedzielnym w siedzibie Miasta Ogrodów. Jednak kulminacją będzie sobotnia impreza w strefie kultury. Ten weekend w Katowicach to przede wszystkim urodziny miasta. Sobotnie występy rozpoczną się o godz. 16 i potrwają do wieczora. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć TUTAJ.

Jarmark na 151. Urodziny Katowic, Rynek 

Budki stoją w centrum Katowic od poniedziałku. W weekend na jarmarku pojawią się dodatkowe atrakcje. Będzie można potańczyć w rytmie salsy i spróbować urodzinowego tortu. O szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Sobota

Festiwal Organizacji Pozarządowych, park przy Pomniku Powstańców Śląskich

To dobra okazja do zdobycia informacji na temat działających w mieście organizacji pozarządowych. Od godz. 12 katowickie NGO-sy będą się prezentować poprzez warsztaty, zajęcia i konkursy. W godzinach 12-15 będzie też funkcjonować strefa Budżetu Obywatelskiego, w której będzie się można zapoznać z pozytywnie zweryfikowanymi projektami ogólnomiejskimi. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach wnioskodawcy będą zachęcać do głosowania na swoje pomysły.

Jak to na festiwalu, będą też akcenty muzyczne. Na scenie od 12.15 wystąpią kolejno The Party Is Over, Kolory, będzie też muzyczny electrokabaret o Katowicach „Bloki i familoki”. Od godz. 16.15 rozpocznie się potańcówka z muzyką DJ Basgrowa. Więcej informacji o festiwalu, w tym szczegółowy program znajdują się na TUTAJ.

Dzień otwarty w Jodze Życia, Francuska 12

Bezpłatne zajęcia jogi, warsztaty i poczęstunek. To propozycja dla wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić dawny budynek Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12 w godz.. 10.30-21. W programie m.in. warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty pracy z ciałem, gimnastyka słowiańska dla kobiet i koncert relaksacyjny. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Śląskim

Muzeum będzie można zwiedzić za symboliczne 1 zł. Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa motywem przewodnim jest dziedzictwo duchowe. Szczególny nacisk zostanie więc położony na sztukę sakralną. Zwłaszcza tę regionalną. Na warsztaty i oprowadzanie kuratorskie były wcześniejsze zapisy, ale nadal będzie można samodzielnie podziwiać wszystkie aktualne wystawy Muzeum Śląskiego. W sobotę muzeum będzie otwarte w godzinach 10-20. Pełny program dostępny jest TUTAJ.

Niedziela

Mecz Polska-Reszta Świata, Spodek

Mecz Gwiazd siatkówki Polska-Reszta Świata będzie okazją do zobaczenia w akcji i zdobycia autografu najlepszych w ostatnich latach siatkarzy świata. Będzie to także pożegnanie z reprezentacją Pawła Zagumnego. O szczegółach tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ.

Bieg uliczny „15-tka z Katowic do Sosnowca”

To już druga edycja biegu, którego trasa pokrywa się z trasą kursowania tramwaju nr 15, łączącego Katowice z Sosnowcem. Bieg odbywa się podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i ma zachęcać do korzystania z ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy rowerem i komunikacją miejską.

Start nastąpi o godz. 11 z Placu Szewczyka. Meta zlokalizowana będzie w Parku Dietla przy hali sportowej im. S. Żeromskiego. Uczestnicy pobiegną ulicami: 3 Maja, Plac Wolności, 3 Maja, Rynek, Warszawską, 1 Maja, Obrońców Westerplatte, Bednorza, Wiosny Ludów, Przelotową, Morawa, Sobieskiego, 3 Maja, Żeromskiego.

Wszyscy, którzy się jeszcze nie zapisali, mogą to zrobić bezpośrednio przed startem w biurze zawodów, które mieścić się będzie przy Galerii Katowickiej. Wszystkie szczegóły na temat zawodów można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*