Reklama

Mecz gwiazd siatkówki w Spodku z dodatkiem baletu

Paweł Zagumny odbiera od prezydenta Katowic Marcina Krupy pamiętkowe zdjęcie Spodka. Fot. UM Katowice.

Grzegorz Żądło
Kilkadziesiąt polskich i zagranicznych gwiazd wystąpi 11 września w katowickim Spodku w Meczu Gwiazd Siatkówki Polska-Reszta Świata. Będzie to jednocześnie pożegnanie Pawła Zagumnego, który w polskiej reprezentacji rozegrał 427 oficjalnych meczów. Bilety są już sprzedaży i kosztują od 70 do 130 zł.

Mecz Gwiazd Siatkówki to impreza, którą od ponad 10 lat organizuje fundacja Aleja Gwiazd. Jedna do tej pory, mecze nie miały takiej skali i rozmachu, jak ten zaplanowany na 11 września w Spodku. – To impreza bez precedensu w skali światowej siatkówki. Nigdy na jednym parkiecie nie zgromadzono tylu utytułowanych zawodników – mówi Sławomir Jachimowski, wiceprezes fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Dodaje, że w Spodku będzie można liczyć nie tylko na emocje sportowe, ale też artystyczne. – Wystąpią soliści Teatru Bolszoj, którzy zaprezentują dwa wejścia baletowe. Trzykrotne pojawi się też Marek Torzewski.

Na antresoli Spodka każdy z występujących w meczu zawodników będzie miał swoje stoisko, na którym będą rozdawać autografy i pozować do zdjęć. Wśród zaproszonych gwiazd są: Andrea Anastasi,  Andrea Gardini, Andrea Giani, Giba, Nalbert Bidencurt, Nicola Grbic, Vladimir Grbic, Luca Cantagalli, Vladimir Nicolov, Kathia Gamova, Andrea Zorzi, Stephane Antiga, Siergiej Tietiuchin, Lisinac Srecko, Dimitrij Muserskij, Mathev Anderson, Ervin Ngapeth, Karch Kiraly, Wilfredo Leon, Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Piotr Gacek, Łukasz Żygadło, Sebastian Świderski, Dawid Murek, Daniel Pliński, Paweł Papke, Małgorzata Glinka.

Przed głównym wydarzeniem wieczoru odbędzie się mecz siatkarzy GKS Katowice z zespołem Calzedonia Verona. Impreza w Spodku pożegnaniem z reprezentacją Polski Pawła Zagumnego. – Wszystko co najlepsze  w mojej karierze zaczęło się w Spodku i skończy się w Spodku. Zebrać tyle gwiazd w jednym miejscu to nie lada sztuka. To będzie niebywała gratka dla wszystkich kibiców. Nie mam nawet 1/3 w swoim CV tego co mają ci, którzy tu przyjadą. To są mistrzowie przez bardzo duże M. Przez 18 lat grania w reprezentacji, to właśnie oni napędzali mnie do jeszcze lepszej gry. Wielokrotne porażki z Brazylią, Włochami czy Serbią sprawiły, że ostatecznie stanęliśmy na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata – mówi Paweł Zagumny.

Bilety na Mecz Gwiazd Siatkówki Polska-Reszta Świata kosztują od 70 do 130 zł. Można je kupić poprzez stronę www.abilet.pl.

Miasto dofinansowało imprezę kwotą 100 tys. zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*