Reklama

Urodziny miasta w dzielnicach. Koncerty w Ligocie, Szopienicach i na os. Witosa

Na dzielnicowym koncercie wystąpi m.in. zespół Hengelo.

Zanim w strefie kultury rozpoczną się główne imprezy 151. urodzin Katowic, w trzech dzielnicach będzie można posłuchać lokalnych zespołów. W dniach od 5 do 7 września w Szopienicach, Ligocie i na os. Witosa wystąpią zespoły wyłonione w konkursie „Dzielnica brzmi dobrze”.

Najpierw w Starej Ligocie na ul. Adwentowicza/Grzyśki o godz. 18:00 na scenę wyjdzie zespół Lód 9 z awangardowym tripem, elementami elektroniki, waltorni i skrzypiec. Z kolei po godzinie 19:00 wystąpi The Party Is Over, zespół powstały w 2014 roku, grający muzykę pomiędzy triphopem, a techno.

Drugiego dnia (6 września) wydarzenie przeniesie się na os. Witosa, gdzie na placu św. Herberta zagra od godziny 18:00 zespół Srogo, znany z ciężkiego brzmienia gitar i agresywnego wokalu. O godzinie 19:15 na scenie pojawi się Hengelo grający alternatywnego rocka.

Ostatni dzień imprezy odbędzie się w Szopienicach na skwerze Walentego Roździeńskiego. O 18:00 będzie można usłyszeć rock’n’roll w wykonaniu Bety Julii, po godzinie 19:00 wystąpi zespół Kolory, a to zapowiedź rockowego grania w gronie trzech gitar i perkusji.

Wstęp jest bezpłatny.

MS


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*