Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

fot. Muzeum Historii Katowic

Redakcja
Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy do naszego cotygodniowego cyklu. Pierwszy weekend ferii nie będzie obfitował w wydarzenia, ale jest kilka propozycji do wyboru. Najwięcej dzieje się w muzeach.

SOBOTA

Rajza po Muzeum, czyli wystawy stałe w pigułce, Muzeum Śląskie

Najważniejsze dzieła ze zbiorów Muzeum Śląskiego można poznać w trakcie jednego zwiedzania. W jego trakcie będzie można zobaczyć kolekcję sztuki polskiej od 1945 roku do czasów współczesnych, kolekcję sztuki nieprofesjonalnej i śląskiej sztuki sakralnej, a także wystawę poświęconą historii Górnego Śląska. Średni czas zwiedzania: około 90 minut. Początek Rajzy o godz. 16.00. Bilety w cenie 21 zł (ulgowy) i 29 zł (normalny) są dostępne TUTAJ.

Introversion w CELu

Poprzedni występ berlińskiego producenta został zarejestrowany przez kamery międzynarodowego cyklu imprez Boiler Room. Klubowiczów czeka noc pełna bujającego groove’u, surowych brzmień i inspiracji techno z lat 90. Oprócz zagranicznego gościa, zagra jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów – Private Press. Bilety do północy w cenie 30 zł, a po północy za 40 zł będą dostępne na bramce. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Byzuch u Ferdynanda, Muzeum Śląskie

Co zostało z dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice? Kim był Ferdinand? Czym jest rewitalizacja? Ile lat ma wyciągowa maszyna parowa na szybie Bartosz? Jak duże jest dzisiejsze Muzeum Śląskie? W trakcie spaceru uczestnicy odkryją, jak funkcjonowała kopalnia w czasach swojej świetności i jaki miała wpływ na otaczające ją miasto. W ramach zwiedzania, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne, przewidziany jest również wjazd na ponad 40-metrową wieżę widokową. Zwiedzanie z przewodnikiem nie obejmuje zwiedzania wystaw stałych i czasowych. Bilet na Byzuch w cenie 21 zł (ulgowy) i 29 zł (normalny) są dostępne TUTAJ.

W krainie piszczałek – familijny przewodnik organowy, NOSPR

Nowe organy w NOSPR zainaugurowano koncertem, który odbył się w piątek. Niedzielne wydarzenie jest skierowane do rodzin, choć na wielkim instrumencie zagra ta sama artystka, Iveta Apkalna, czyli jedna z najbardziej cenionych organistek świata. Opowie o jego brzmieniu, budowie, ilustrując swoją opowieść fragmentami kompozycji organowych. Artystkę wesprze Karolina Lucja, znawczyni nowego instrumentu i tłumaczka. Koncerty serii Grupa rodzina są rekomendowane dla rodzin z dziećmi od 4. roku życia. Na wydarzenie obowiązuje bilet rodzinny upoważniający do 30% ulgi w stosunku do ceny biletu normalnego przy zakupie biletów dla 2 osób dorosłych oraz co najmniej 1 dziecka do 16 lat lub 1 osoby dorosłej i co najmniej 2 dzieci do 16 lat. Bilety w cenie od 25 zł (ulgowy) i 35 zł (normalny) można kupić TUTAJ.

PupiLove Targi, Galeria Libero

Wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów. Podczas PupiLovych Targów można spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. To wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, których nie da się znaleźć w zwykłych sklepach. W ofercie m.in. smycze, szelki i obroże, maty samochodowe, posłania, ubranka i kocyki, bandanki i zabawki, karmy, smakołyki, kosmetyki oraz inne akcesoria dla psów, kotów i ich właścicieli. Wydarzenie potrwa od 11.00 do 17.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

„Witkacy i inspiracje”, Muzeum Historii Katowic

Od połowy grudnia trwa wystawa czasowa, na której prezentowane są portrety Witkacego z dawnej kolekcji Teodora Białynickiego-Biruli. Na wystawę składa się 50 znakomitych portretów, pochodzących z dawnej kolekcji Teodora, rysowanych przez Witkacego nie na zamówienie, a dla przyjaciół, z porywów serca i talentu. W ten weekend odbędą się wydarzenia towarzyszące wystawie. W sobotę i niedzielę zaplanowano trzy wykłady oraz promocję katalogu wystawy. Udział jest bezpłatny. Bilety na ekspozycję kosztują 15 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*