Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Jeśli komuś znudzą się już sanki i akurat nie wybiera się w ten weekend poza miasto lub na świąteczne zakupy, to może znajdzie coś dla siebie w naszym cotygodniowym, weekendowym rozkładzie jazdy. Życzymy udanego weekendu.

SOBOTA

Bezpłatna nauka jazdy na łyżwach, Rynek

Akcja promująca bezpłatne zajęcia łyżwiarskie. W sobotę, w godzinach 9.00-13.00, będzie można za darmo wypożyczyć łyżwy i nauczyć się podstaw jazdy. Na lodowisku przy jarmarku odbędzie się 8 bloków zajęć, w których każdy może wziąć udział. Nie ma zapisów. Kto pierwszy, ten lepszy. Więcej o tej akcji pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląsko Wilijo, Muzeum “Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Wspólne kolędowanie, tradycyjne potrawy i dawne ozdoby świąteczne. Taka będzie Śląsko Wilijo w chorzowskim skansenie.  Przygotowania do tegorocznej edycji rozpoczęły się już kilka tygodni temu, bo program obejmuje m.in. przedstawienie jasełkowe. Świąteczny klimat będzie można poczuć od samego wejścia, bo przy bramie stanie żywa szopka. Każdy gość będzie także mógł ze sobą zabrać sianko wigilijne oraz kupić opłatki. Wydarzeniu towarzyszył będzie Jarmark Bożonarodzeniowy z rękodziełem i gastronomią. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 16.00. Bilety w cenie: 10 zł (ulgowy), 15 zł (normalny) można kupić w kasie i online. Pełny program i szczegóły TUTAJ.

Mamo, Tato chodźmy na koncert, Miasto Ogrodów

Taneczna podróż z Orkiestrą MASO z Charkowa. Publiczność przeniesie się do Wiednia przy dźwiękach słynnego walca Johanna Straussa, a także na Węgry, skąd wywodzi się żywiołowy czardasz. To tylko dwa z punktów programu podczas koncertu, w trakcie którego maestro Jurek Dybał wraz z Alicją Kotyl opowiedzą barwnie o świecie dźwięków wydobywanych przez orkiestrę. Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

Targi Rzeczy Ładnych, Międzynarodowe Centrum Kongresowe 

Organizatorzy promują te dwudniowe targi jako spotkanie z polskim designem w jego najlepszym wydaniu. Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłów na prezenty, to może być właściwe miejsce, żeby na nie wpaść. Oferta będzie podzielona na kilka stref takich jak: meble, print, deli, ceramika i szkło, rośliny, wellness i eko, tekstylia i vintage. Będzie też osoba strefa dla kobiet w ciąży, świeżo upieczonych rodziców oraz rodzin z dziećmi. Targi potrwają cały weekend, stoiska będą czynne w godz. 11.00-19.00. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

Witkacy i inspiracje, Muzeum Historii Katowic 

Dzieła Witkacego z dawnej kolekcji Teodora Białynickiego-Biruli w Muzeum Historii Katowic. To 50 portretów, pochodzących z dawnej kolekcji Teodora, rysowanych przez Witkacego. Nie na zamówienie, tylko dla przyjaciół, z porywów serca i talentu. Obrazy były bardzo rzadko pokazywane i reprodukowane. Wystawę można oglądać od soboty, 17 grudnia, w budynku głównym (ul. ks. J. Szafranka 9). W ten weekend muzeum czynne jest dla zwiedzających w godz. 10.00 – 16.00 (sobota), 11.00 – 15.00 (niedziela). Wstęp kosztuje 8 zł/os. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*