Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Nadchodzące dwa dni to przede wszystkim targi i koncerty. Najwięcej osób wybierze się z pewnością do MCK, gdzie kilka wydarzeń nakłada się na siebie.

SOBOTA

Turniej „Podbój Kosmosu” w Planetarium Śląskim

Uczestnicy staną do rywalizacji w grze Solar System Voyager. Planuj misje, buduj bazy lub hotele, rozwijaj drzewko technologii, odkrywaj kosmos i poruszaj się po ruchomej makiecie Układu Słonecznego, która symuluje grawitację zgodnie z Prawami Keplera. W Sali Inspiracji Planetarium Śląskim miłośnicy planszówek powalczą o atrakcyjne nagrody. W turnieju może wziąć udział każdy powyżej 15. roku życia. Wydarzenie potrwa w godz. od 10.00 do 16.00. Rejestracja i szczegóły TUTAJ.

Skalpel w Jazz Club Hipnoza

Skalpel od lat łączy rodzime tradycje jazzowe z elektroniką. Tej jesieni wrocławski duet powraca z nowym, piątym już albumem pod tytułem „Origins”. Jego premierę zaplanowano w Katowicach. Podczas koncertu w Hipnozie publiczność usłyszy zwrot w stronę pierwszych inspiracji Skalpela, czyli elektroniki lat 90. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00 od dj seta Kicó. Koncert Skalpel live zaplanowano na godz. 22.00. Po występie Marcina Cichego i Igora Pudło za sterami ponownie pojawi się Kicó. Bilety na koncert w cenie 60 zł można kupić TUTAJ.

NIEDZIELA

Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim

Kolejny koncert z cyklu „Muzyczne popołudnia w Muzeum Śląskim”. W audytorium Muzeum Śląskiego wystąpi {oh!}Orkiestra i Martyna Pastuszka (skrzypce, prowadzenie). Artyści zagrają kompozycję Giorgio Gentiliego – Concerti a 4. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp kosztuje 10 zł. Bilety są dostępne TUTAJ.

Fisz Emade Tworzywo w P23

Bracia Fisz i Emade wracają do Katowic ze swoim zespołem. Najnowsza płyta Tworzywa pod tytułem „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu, do lat 90. To przede wszystkim płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. Na płycie znalazło się 18 utworów. W nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 119 zł. Więcej TUTAJ.

Deadline i Kingsphere w Katofonii

Deadline to zespół powstały w 2004 w Tychach, którego muzyczne fascynacje oscylują wokół melodyjnego death metalu. Zadebiutowali w 2011 krążkiem „Crossing the Line”, a teraz, po długiej przerwie ,grupa powraca w nowym składzie i z nową płytą – „Dust, Bones and Oblivion”. Na scenie towarzyszyć im będzie Kingsphere, młody stażem zespół metalcore’owy, łączący ciężkie gitary z samplami i rozwrzeszczane zwrotki z melodyjnymi refrenami. Początek koncertu o godz. 19.00. Bilety w cenie 30 zł będą dostępne na bramce. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi Książki w MCK

Tłumnie odwiedzane przez miłośników każdego gatunku literatury wydarzenie ponownie może przyciągnąć duże zainteresowanie. Będą spotkania z autorami i autorkami, warsztaty dla dzieci, książkowe premiery, stoiska ponad 160 wydawców i wymiana książek. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej o targach książki pisaliśmy TUTAJ.

Marcus Miller w NOSPR

Geniusz elektrycznego basu, a zarazem wszechstronny multiinstrumentalista powraca do Polski na koncert w NOSPR. Jego mocny, jazzowo-funkowy styl gry, od lat zachwyca słuchaczy na całym świecie. Marcus Miller, bo to o nim mowa, przyczynił się do spopularyzowania tak zwanej techniki slappingu, polegającego na uderzaniu za pomocą kciuka w struny gitary basowej, i uzyskiwaniu charakterystycznego, perkusyjnego dźwięku, techniki często używanej w kombinacji z tzw. poppingiem. Ostatnie bilety na koncert, który rozpocznie się o godz. 20.00, w cenie od 190 zł można kupić TUTAJ.

Targi Rzeczy Wyjątkowych Jedyne w Swoim Rodzaju

Kolejne targowe wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W ofercie wystawców znajdą się produkty z różnych kategorii, m.in. moda, kosmetyki naturalne, zapachy, dla domu, dla dzieci, ceramika, biżuteria, rośliny. W trakcie wydarzenia odbędą się targi streetwear i sztuki. MCK będzie można odwiedzić w sobotę (11.00-19.00) i niedzielę (11.00-18.00). Wstęp kosztuje 10 zł (dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny). Bilety można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*