Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie słoneczny i cieply weekend w Katowicach. Na pewno wiele osób wybierze się na urodzinowy koncert miasta, ale w propozycjach również plenerowy spektakl Teatru Śląskiego. Wszystkie ciekawe wydarzenia poniżej.

SOBOTA

Zielona Strefa na pl. Grunwaldzkim

Zakończenie lata na Koszutce. Na uczestników ekologicznej imprezy czekać będą jesienne sadzonki na balkon, upominki i nagrody. W miejskim ogródku będzie można dowiedzieć się, jak najlepiej zaplanować zieleń na balkonie. Będzie kuchnia roślinna i wymienialnik. Zaplanowano też pokaz tworzenia doniczek z plastikowych odpadów. Dla najmłodszych przygotowano wspólne czytanie, gry i zabawy. Impreza rozpocznie się w południe i potrwa do 18.00. Udział jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Noc Teatrów GZM

Wydarzeniem specjalnym tegorocznej Nocy Teatrów będzie widowisko plenerowe na schodach Teatru Śląskiego. Zespół teatru zaprezentuje szerokiej publiczności Empuzjon, czyli teatralną adaptację powieści Olgi Tokarczuk o tym samym tytule. Spektakl rozpocznie się o godz. 21.00. Oprócz tego swoje sztuki pokażą inne katowickie teatry: Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, Teatr Żelazny, Teatr Korez, Teatr Bez Sceny. Bilety na spektakle do nabycia w kasach i stronach internetowych poszczególnych teatrów. Więcej informacji TUTAJ.

Winylowa inwazja w Planetarium Śląskim

Targi winyli, kaset, książek, czasopism, gadżetów i winylowych akcesoriów. To wszystko dla muzycznych maniaków. Swoje stoiska będą miały niezależne wydawnictwa, m.in. AC Records, Antena Krzyku, GAD Records oraz dystrybutorzy winyli: Święty Spokój, Trzaski, Galtoks, Antykwariat Grochowski. W strefie spotkań pojawią się Marcin Bąkiewicz (Antyradio) „Winyle kiedyś a dziś – z perspektywy fanów i radiowców”, Małgorzata Witowska „Co było przed streamingiem?”, Wojtek Kozielski i Arek Marczyński (Antena Krzyku) „Polska scena niezależna”. Będą też sety dj-skie prosto z winyli. Wstęp wolny. Początek imprezy o godz. 11.00. Więcej TUTAJ.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Śląskim

W tym roku obchody Europejskich Dni Dziedzictwa będą połączone z Narodowym Czytaniem. Dodatkowo z okazji rocznicy 200-lecia kopalni Ferdinand/Katowice, program wydarzenia w Muzeum Śląskim jest oparty o motywy dziedzictwa związanego z kulturą górniczą. Wspólne czytanie „Nad Niemnem” rozpocznie się o godz. 11.30. Później będzie można posłuchać i pośpiewać śląskich pieśni. Czekają oprowadzania i pokazy naukowe Uniwersytetu Śląskiego, zabawa plastyczna dla dzieci i plenerowy koncert Orkiestry Dętej Katowice. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

Koncert Kocham Katowice w Strefie Kultury

Katowice już od jakiegoś czasu świętują swoje „urodziny”. Jednak najważniejsze wydarzenie zaplanowano w ten weekend. W strefie kultury przed publicznością wystąpią Mrozu i Grubson, którzy przygotowali program artystyczny tej imprezy. Pomieszają gatunki i zaproszą na scenę gości. Poza tym będzie strefa gastronomiczna i dla najmłodszych. Więcej o koncercie urodzinowym pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Motocyklowe Zakończenie Lata, Fabryka Porcelany

Wydarzenie towarzyszące co roku urodzinom Katowic odbędzie się tym razem w postindustrialnej przestrzeni Fabryki Porcelany w Katowicach. Wszystko zacznie się już o godz. 11.00. Na terenie imprezy będzie strefa gastronomiczna, strefa dziecięca, animacje dla młodych i starszych, stoiska z pamiątkami i gadżetami. Około godziny 13.30 przejazd parady motocyklowej z Fabryki Porcelany przed Spodek. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.30. Wystąpią zespoły Easy Rider, Sebastian Riedel & Cree i Illusion. Na zakończenie rockoteka z kultowymi utworami motocyklowymi i seans kina plenerowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Planszówki w Spodku

Ponad 600 gier do wypróbowania, prelekcje, promocyjne ceny i wiele innych atrakcji czekają na miłośników planszówek. Przez dwa dni w Spodku będzie można pograć oraz zrobić zakupy. Więcej o imprezie pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*