Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: https://www.facebook.com/muzeum.hutnictwa

Redakcja
Weekend ma być ciepły i dość słoneczny. Dlatego nie trzeba szczególnie zachęcać do wyjścia. Jeśli ktoś szuka pomysłu na najbliższe dwa dni, to jak zwykle służymy pomocą.

SOBOTA 

Grupa Janowska w Walcowni

Wystawa prac Grupy Janowskiej. Zaprezentowanych zostanie ponad 40 obrazów z okazji jubileuszu 75-lecia jej istnienia. Kultowa formacja artystów nieprofesjonalnych, którą współtworzyli m.in. Teofil Ociepka, Ewald Gawlik, Erwin Sówka, to wyjątkowe zjawisko. Ich twórczość będzie można podziwiać w postindustrialnej przestrzeni Walcowni. Sobota jest pierwszym dniem wystawy, która potrwa do końca maja. Będzie ona dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00, a w weekend od 10.00 do 18.00. Wstęp na wystawę możliwy będzie w ramach zakupu biletu do muzeum. Bilet wstępu kosztuje 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.

Florian Fest w Chorzowie 

Gra terenowa, spacery botaniczne, wędrówki historyczne, szychta z hutnikiem i wiele innych. Święto patrona Chorzowa, św. Floriana, odbędzie się po raz pierwszy. Łącznie na chętnych czeka kilkadziesiąt atrakcji. Nie tylko w nowym Muzeum Hutnictwa, ale również na terenach byłej Huty Kościuszko i w przedsiębiorstwie robót inżynieryjnych. Wstęp do muzeum będzie kosztował symboliczną złotówkę, a większość atrakcji będzie darmowa. W tym koncert, który zakończy Florian Fest. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Polsko-ukraińskie warsztaty językowe dla dzieci, Galeria Katowicka

To pierwsze z cyklu czterech spotkań, które będą się odbywać w każdą sobotę maja. Poprzez zabawę dzieci mają się uczyć słówek po polsku i ukraińsku. Dodatkowym celem jest integracja.

Bezpłatne warsztaty w Galerii Katowickiej, przygotowane przez Dom Aniołów Stróżów, odbędą się: 7, 14, 21 i 28 maja w godz. 10:00 – 12:00, na poziomie +1 (obok sklepu OYSHO, naprzeciwko sklepu OKAIDI).

NIEDZIELA

Dzień Dobra na placu przed Spodkiem

Święto wolontariuszy w centrum Katowic. Przed Spodkiem odbędzie się kilkugodzinny koncert. Na scenie wystąpią: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Mietek Szcześniak, Krzysztof Antkowiak, Albo i Nie. Poza tym przygotowano dodatkowe atrakcje dla dzieci i całych rodzin. W trakcie imprezy będzie prowadzona zbiórka na remont świetlicy środowiskowej św. Barbary w Giszowcu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków w Parku Powstańców Śląskich

Azjatyckie pierożki, bajgle z całą paletą dodatków, włoskie panini i hiszpańskie pączki. To kilka propozycji z kilkunastu, które będą dostępne w trakcie weekendu w centrum Katowic. Kolejny zlot food trucków potrwa do niedzieli. Zjeść będzie można od 12.00 do 22.00 w sobotę, a w niedzielę o 2 godziny krócej. Więcej TUTAJ.

Vinyl Fest w Chorzowie

W chorzowskiej Sztygarce odbędzie się kolejna edycja imprezy dla miłośników tzw. wosku. Choć jedną z głównych atrakcji są właśnie targi płyt winylowych, to nie tylko wydarzenie dla kolekcjonerów. W sobotę Marcin Bąkiewicz, szef muzyczny Antyradia, opowie o swoich spotkaniach z gwiazdami rocka i zaprezentuje najciekawsze płyty ze swojej kolekcji. Następnie z uczestnikami spotkają się bracia Oleś. O pierwszych koncertach Klausa Schulze, Tangerine Dream i Kraftwerk opowie Bogusław Ziębowicz ze sklepu Vinylhouse. Do tego wszystkiego dojdą jeszcze sety dj-skie. W niedzielę festiwal przeniesie się do Gruby Bluesa. Wstęp jest bezpłatny. Początek imprezy o godz. 12.00. Pełny program TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*