Reklama

Koncert na urodziny Katowic i Spodka przygotuje Krzysztof Zalewski

Redakcja
Krzysztof Zalewski dyrektorem artystycznym tegorocznej imprezy urodzinowej Katowic. Jej program będzie związany z 50-leciem Spodka. Na razie szczegóły są utrzymywane w tajemnicy.

Dzisiaj Krzysztof Zalewski z prezydentem Marcinem Krupą podpisali na dachu MCK plakat koncertu, który odbędzie się z okazji 156. urodzin miasta. Tyle lat minęło od momentu nadania Katowicom praw miejskich. W zeszłym roku obchody były skromne i ograniczyły się do jarmarku na Rynku. W tym miasto chce wrócić do huczniejszego świętowania. Jak powiedział Marcin Krupa, są dwa powody. Z jednej strony urodziny, a z drugiej 50-lecie Spodka.

Zrobimy piękny koncert 11 września, nawiązując do historii tego wyjątkowego, kultowego miejsca. Zaprosimy mnóstwo gości, którzy grali w Spodku – mówi Krzysztof Zalewski. Artysta będzie trzecim po Organku i Abradabie dyrektorem artystycznym imprezy urodzinowej Katowic. Na razie trzyma szczegóły w tajemnicy. Zapowiada tylko, że program ma być przekrojowy, od popu do „cięższych brzmień”, i pojawi się 6-8 artystów. Dzisiaj wymienił dwóch z nich. Obok niego na scenie mają wystąpić Grubson i Zbigniew Hołdys.

Wiadomo, że wraz z przyjaciółmi przygotuje własne interpretacje utworów gwiazd, które przez lata gościł Spodek. Będzie z czego wybierać, bo przez pół wieku grała tam Metallica, Elton John, Joe Cocker, Deep Purple, Tina Turner, The Cure i wielu, wielu innych. Krzysztof Zalewski wykona też swoje utwory. Wstęp na imprezę w strefie kultury będzie bezpłatny. Jak zapowiada miasto, wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi we wrześniu obostrzeniami pandemicznymi. Aktualnie w koncertach na otwartej przestrzeni może brać udział 250 osób, ale do tego limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione.

Koszt organizacji tegorocznych urodzin miasta to około 500 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Bo 6 lipca, 2021 at 9:38 pm - Reply

    Jakie miasto takie gwiazdy czyli dla mnie nieznany gosc !!! He he

  2. Dominika 6 lipca, 2021 at 7:00 pm - Reply

    Ten plakat został stworzony 15min przed podpisaniem? ;/ Przykre, że na 50-lecie Spodka coś takiego jest drukowane. Jak można zepsuć tak charakterystyczną bryłę, tyle możliwości zamieniono w białą plamę. Tylu mamy zdolnych artystów w Kato… wstyd i tyle. Dyrektor artystyczny, ha, ha.

Dodaj komentarz

*
*