Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

W niedzielę odbędzie się ostatni tego lata koncert promenadowy.

Redakcja
To już ostatni weekend wakacji. Będzie gorąco i słonecznie. To dobrze, bo w sobotę i niedzielę odbywa się dużo imprez plenerowych. Jak zawsze, przygotowaliśmy obszerny przegląd wydarzeń.

Sobota

Ratuj się! Bo kto pomoże!, Plac Kwiatowy

Pod tą nazwą kryje się wydarzenie, które ma na celu nauczyć katowiczan prawidłowego zachowania w krytycznych sytuacjach. Mieszkańcy będą mogli poznać zasady pierwszej pomocy. Na miejscu,w godzinach 11-14, będą lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Night Biking Katowice

Trasa nocnej wycieczki rowerowej tym razem pobiegnie z Katowic do Pszczyny i z powrotem. Najwytrwalsi mogą jeździć do białego rana. Dla reszty wycieczka po Katowicach z metą przy Pomniku Żołnierza Polskiego na Osiedlu Paderewskiego. Pierwsza część zakończy się o 21. Finał drugiej o godzinie 5:51 na hałdzie w Kostuchnie lub w centrum Katowic. Start sprzed NOSPR o 20. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

After TNM 2016, Sztauwajery

11. edycja festiwalu już za nami. Mimo to oficjalny klub festiwalowy Tauron Nowa Muzyka nie zwalnia tempa. To będzie klubowa impreza na świeżym powietrzu. Tańce do muzyki granej przez dj-a 5Cet od 22 do 3 w nocy.

Rawski x Piwowar x Jurgielewicz, Kontenery Kultury

Jego sety to połączenie deep house, hip-hopu i broken beat. Rawskiemu podczas występu na wyspie w Parku Śląskim będą towarzyszyli Michał PiwowarMichał Jurgielewicz. Muzyka w Kontenerach będzie grała przez całą noc. Początek o 20, a zakończenie dopiero okołlo 5 rano. Wstęp wolny.

Spotkania sąsiedzkie, Park Budnioka

Na wspólne śniadanie z sąsiadem w ten weekend zaprasza IKEA Katowice. O pikniku piszemy TUTAJ.

Festyn w Zarzeczu, Miejski Dom Kultury „Południe”, ul. Stellera 4

Coroczny festyn dzielnicowy organizowany z inicjatywy i we współpracy z Radą Jednostki Pomocniczej nr 20 w Katowicach-Zarzeczu rozpocznie się o godz 15 i potrwa do 23. W programie m.in.: godz. 15.00 – występ orkiestry dętej KWK „Wujek”, 16.00 – pokazy grup z MDK „Południe”, 17.00 – quiz wiedzy o Zarzeczu, 17.30 – koncert Śląskiej Grupy Bluesowej, 19.30 – koncert zespołu The Revolution, 21.30 – DJ Sianko. Wstęp wolny.

Niedziela

Koncert Alasan, Drzwi Zwane Koniem
Młody francuski artysta zaprezentuje znane utwory w języku francuskim i angielskim. Początek koncertu, zorganizowanego przez Alliance Francaise Katowice, o godzinie 19. Wstęp wolny.

Wielkie przeboje wielkiego ekranu, Park Kościuszki
To już ostatni koncert promenadowy tego lata. Na zakończenie cyklu posłuchać będzie można największych przebojów muzyki filmowej w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Tym razem koncert rozpocznie się o 17. W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w sali koncertowej Miasta Ogrodów z półgodzinnym opóźnieniem. Wstęp wolny.

XII Ogólnopolski Sierpień talentów, Miejski Dom Kultury „Koszutka”, ul. Grażyńskiego 47

O godz. 17 w MDK Koszutka rozpocznie się występ uczestników XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wystąpią: Maciej Burdzy-skrzypce, Małgorzata Garstka-fortepian, Jan Mazur-skrzypce, Hanna Holek-fortepian. Koncert to część XII Ogólnopolskiego Festiwalu Promocyjnego „Sierpień Talentów”. Wstęp wolny.

Cały weekend

Serialis – Międzynarodowy Festiwal Seriali w Katowicach, MCK
To pierwsza edycja festiwalu. Wydarzenie rozpoczęło się w piątek, ale przed uczestnikami jeszcze wiele atrakcji. O szczegółach imprezy piszemy TUTAJ.

Sierpniowy Rynek Smaków, Rynek

Raz w miesiącu katowicki rynek gości zlot food trucków. Wozy z jedzeniem będą stały tam do niedzieli. Tym razem przygotowano też konkurs. Więcej TUTAJ.

Beerfest 2016, Park Śląskim

Jak co roku, ostatni weekend wakacji to okazja do prawdziwej piwnej biesiady. Na piwoszy, oprócz beczek ze złotym napojem, będą czekały przede wszystkim koncerty. W ciągu dwóch weekendowych dni na głównej scenie wystąpią m. in. L.U.C., Miuosh, Gooral, Grubson, Elektryczne Gitary, Sztywny Pal Azji, Piersi. Hasło imprezy to „Biesiadujmy po naszymu”, więc nie mogło się obyć bez dodatkowej sceny ze śląskimi przebojami. Na scenie biesiadnej zagrają m. in. Kabaret Rak – Krzysztof Respondek, Krzysztof Hanke, Damian Holecki, Piotr Herdzina, De Silvers. Poza tym na miejsce zjadą food trucki, będzie balon widokowy, kino plenerowe. To tylko część atrakcji. Impreza rozpoczęła się w piątek, ale potrwa do niedzieli. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Więcej szczegółów TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*