Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Ł. K.
To już trzeci weekend lipca. Co tym razem wydarzy się na mieście? Jest kilka imprez, które już odbywały się w Katowicach i okolicy, ale też kilka nowych. Przedstawiamy cotygodniowy przegląd wydarzeń.

Sobota

Inwazja sztukmistrzów, Rynek
Przez całe popołudnie na katowickim Rynku będzie można podziwiać występy iluzjonistów, tancerzy ognia, grup cyrkowych i teatrów ulicznych. O imprezie piszemy TUTAJ.

Wielkie Granie, ul. Mariacka
Nie tylko gry video mają swoich pasjonatów. Ci, którzy do grania nie potrzebują prądu, powinni zajrzeć w sobotę na róg ulic Mariackiej i Mielęckiego. Na uczestników czekają nowości i sprawdzone pozycje ze świata gier planszowych i karcianych. Będzie można wystartować w turniejach pod okiem profesjonalnych graczy i podejrzeć ich przy grze. Dla najmłodszych będą konkursy i łamigłówki. Najaktywniejsi gracze mogą liczyć na nagrody. Początek Wielkiego Grania o 12. Udział w imprezie jest darmowy.

Porcelanka, czyli wakacyjna impreza dla najmłodszych, Fabryka Porcelany
W programie szereg atrakcji dla dzieci i rodziców. Między innymi warsztaty ze zdobienia i modelowania porcelany, warsztaty kulinarne, gimnastyka i trening piłki nożnej oraz karaoke. Podczas gdy dzieci dowiedzą się jak prawidłowo dbać o zęby, rodzice będą mogli wziąć udział w wykładach na temat karmienia piersią i nauczyć się wiązania chusty. Początek wydarzeń przy ul. Porcelanowej o 12, koniec ok. 18. Pełny program wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Wstęp wolny.

Wyspa Swingu, Kontenery Kultury w Parku Śląskim
To propozycja dla wszystkich, którzy chcą przenieść się w czasie. Muzyczno-taneczna podróż przeniesie uczestników do lat ’20, ’30, ’40 i ’50. W programie bezpłatne lekcje swingu, pokazy i animacje. Muzyka odtwarzana z płyt winylowych zabrzmi od  godziny 20. Zakończenie zaplanowano na 2 w nocy. Aby jeszcze bardziej poczuć klimat tamtej epoki, najlepiej wybrać się w stroju retro marynistycznym. Wstęp wolny.

Niedziela

Lato w Amfiteatrze, Park Zadole
Tym razem w zielonej scenerii parku zobaczyć będzie można spektakl w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura. Będzie to adaptacja mitu o Orfeuszu. Operetka Jacques’a Offenbacha „Orfeusz w piekle” o godzinie 17. Wstęp wolny.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki
To będzie trzecie spotkanie w ramach cyklu koncertów. Tym razem Magię Muzyki Kameralnej usłyszeć będzie można za sprawą Piotr Kopietza (akordeon, bandoneon), Anny Gut (klarnet) i Jacka Małachowskiego (akordeon). Muzycy wykonają utwory z repertuaru: Arama Chaczaturiana, Władysława Szpilmana, Johanna Sebastiana Bacha oraz Astora Piazzolli. Początek koncertu o 11, wstęp wolny.  W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211) i rozpocznie się o godzinie 11.30.

Cały weekend

Zielono, ul. Uniwersytecka, ul. Bankowa, Drzwi Zwane Koniem
Zgodnie z nazwą, ma być zielono, a oprócz tego rodzinnie. Organizatorzy zapraszają na wspólne sadzenie roślin. Najpierw od 10 do 12 nowe sadzonki pojawią się na ul. Uniwersyteckiej. Następnie wydarzenie, między 15 a 17, przeniesie się na ul. Bankową. W kampusie Uniwersytetu Śląskiego mają się też pojawić nowe stojaki rowerowe. Na koniec w Drzwiach Zwanych Koniem odbędzie się seans dwóch krótkometrażowych filmów dokumentalnych o tematyce społecznej. Wstęp wolny.

Rynek Smaków, Rynek
Po raz kolejny Rynek wypełnią food trucki. Będzie można zasmakować różnorodnych dań i deserów. Zlot zaczyna się już w piątek. Więcej o wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Skimboardowy weekend, Kontenery Kultury w Parku Śląskim
Kto już się ślizgał, ten wie o co chodzi. Pozostali będą mogli spróbować wskoczyć na deskę na specjalnie przygotowanym torze. Skimboarding to sport wodny dla każdego. Przez cały weekend będzie można przekonać się o co w nim chodzi. Na chętnych będzie czekać krótka nauka jazdy i wypożyczalnia. Tor czynny od 12, wstęp wolny. 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*