Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To ostatni weekend kalendarzowego lata. Dzień Psiaka, Dzień Parku Śląskiego, Dni Wełnowca to tylko część z przygotowanych przez nas propozycji. Jak co tydzień, przestawiamy przegląd najciekawszych wydarzeń weekendu.

Sobota

I Katowicki Dzień Psiaka, Park Kościuszki

Impreza dla psów i ich właścicieli. W programie m. in. bieg z psiakiem, pokazy psów policyjnych i pokaz frisbee. Znacznie więcej o tym wydarzeniu piszemy TUTAJ.

Dzień Parku Śląskiego

Wydarzenie jest związane z obchodami World Parks Day. Odbywa się co roku we wrześniu. Na tegoroczną edycję w Parku Śląskim zaproszone zostały organizacje, instytucje i aktywiści na co dzień współpracujący z Parkiem. To oni przygotują warsztaty, pokazy i stanowiska. Podczas imprezy będzie można, razem z ornitologiem, podglądnąć przez lornetkę (będą dostępne na miejscu) ptasie zwyczaje. Uczestnicy wspólnie stworzą nowy klomb. Do dzieci skierowane będą warsztaty z recyclingu, na których dowiedzą się o wpływie śmieci na środowisko i jak wyrzucać, żeby mu nie szkodzić. Poza tym będą warsztaty artystyczne (m. in. haft koralikowy na krosnach, szydełkowy wąż koralikowy, decoupage), jarmark z rękodziełem wykonanym przy użyciu naturalnych materiałów czy minilaboratorium z mikroskopami. Nie zabraknie muzyki. O 17.30 wystąpi zespół Małżeństwo z Rozsądku. Wydarzenie na Dużej Łące (niedaleko Hali Kapelusz, od strony Promenady gen. Ziętka), potrwa od 16 do 19.30 i będzie darmowe. To tylko część z przygotowanych atrakcji, pełny program można znaleźć TUTAJ.

Niedziela

Kołem dla Iskierki, Dolina Trzech Stawów

Akcja ma pomóc w zebraniu pieniędzy na trwający remont Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu. Warunkiem udziału jest wrzucenie do puszki co najmniej 10 zł na ten cel. Potem już będzie można ruszać na rodzinną przejażdżkę rowerową. Uczestnicy pojadą do Nikiszowca. Tam chwila odpoczynku, zwiedzanie i niespodzianki. Początek i koniec trasy w Dolinie Trzech Stawów (na parkingu przy ul. Francuskiej, obok restauracji Sezo’novo). Start o godzinie 11.

Cały weekend

Jarmark na 151. Urodziny Katowic, Rynek

To ostatni weekend, podczas którego będzie można zajrzeć na urodzinowy jarmark. Pisaliśmy o nim TUTAJ. W sobotę przygotowano występy sceniczne. Najpierw będzie pokaz Studia Baletowego Terpsychora. Później już będzie biesiadnie. Pojawią się Katosie, Iroxana, Karpowicz Family. Impreza jest darmowa.

I Dni Wełnowca

W trakcie sobotnich wydarzeń, które rozpoczną się o 13, będzie można wziąć udział w rodzinnym konkursie, obejrzeć pokazy grupy militarnej, szkoły capoeira i tańca z ogniem oraz posłuchać występów muzycznych. Niedziela będzie podobna, choć nieco bardziej taneczno-sportowa. Zacznie się zajęciami fitness dla dzieci o godz. 12. Później będzie Spartakiada, czyli sportowe gry i zabawy. Następnie nauka układów tanecznych, a całość zakończy koncert Dariusza Nowackiego i zespołu ABC o 20. Oprócz tego, przez dwa dni na mieszkańców Katowic czekać będzie m. in. piłkarski tor przeszkód, kącik zabaw dla dzieci, dmuchańce i animatorzy. W sobotę impreza odbędzie się na placu przy Ośrodku Sportowym „Kolejarz” (ul Alfreda 1), a w niedzielę przy Górnośląskim Parku Przemysłowym (ul. Konduktorska 39a). Wstęp wolny. Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*