Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Ostatni weekend ferii nie będzie zimowy, ale ma być dość chłodno. Mimo to sporo osób wybierze się pewnie na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę propozycji będzie sporo.

SOBOTA

Zamilska w CELu

Muzyka Zamilskiej rozpoznawalna jest poprzez ciężkie, rytmiczne, wypełnione basem brzmienia.. Jej ostatni album został dobrze przyjęty w Polsce i za granicą. Artystka już kilka razy występowała w Katowicach. Teraz wraca do klubu CEL, a towarzyszyć jej będą Glassz i Ahare. Bilety w cenie 49 zł można kupić TUTAJ. Impreza rozpocznie się o godz. 23.00.

NIEDZIELA

WOŚP w Katowicach

Kilka wydarzeń w kilku lokalizacjach odbędzie się z okazji 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród nich bitwa kulinarna, darmowe badania, koncerty i pokazy. Największym zainteresowaniem może cieszyć się impreza przed Spodkiem. Tam zaplanowano „światełko do nieba”. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Więcej o tym, co przygotowały katowickie sztaby WOŚP pisaliśmy TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

4 Design Days, MCK

Porady architektów i projektantów, spotkania z youtuberami i prowadzącymi wnętrzarskie programy telewizyjne (m.in. Karolina Kudłacik z programu „Rośliny Karoliny”, Piotr Wojtasik z Dzień Dobry TVN i Artur Indyka, prowadzący program „Meblokreacje”). Poza tym warsztaty tapicerskie i renowacji mebli, z tworzenia naszyjników i breloczków z koszulek, ekologicznych woskowijek oraz woreczków na owoce i warzywa. Dla dzieci przygotowano malowanie twarzy i brokatowych tatuaży, malowanie bawełnianych toreb i kamieni, kącik konstruktora z tworzeniem budowli z klocków, zajęcia z tworzenia origami, ramek na zdjęcia, makramowych makatek czy lampionów. Na wszystkie warsztaty wstęp będzie wolny, do wyczerpania liczby miejsc.
Pojedynczy bilet na dni otwarte 4 Design Days (1 dzień, 28 lub 29 stycznia) kosztuje 20 zł, a bilet na dwa Dni otwarte (28 i 29 stycznia) – 30 zł. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają wstęp darmowy. Bilety są dostępne TUTAJ oraz na miejscu (płatność wyłącznie kartą płatniczą). Pełny program TUTAJ.

Giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości / Giełda Terrarystyczna / Festiwal Ezoteryki, Spodek

Kilka wydarzeń odbędzie się w ten weekend w Spodku. Będą stoiska dla miłośników ptaszników, jaszczurek, mięczaków, żółwi, pajęczaków, węży, skorpionów, gekonów, kameleonów, modliszek czy chrząszczy. Będzie też można pooglądać i kupić minerały, kamienie szlachetne i ręcznie wykonaną biżuterię.
To tylko niektóre z propozycji dla gości Spodka. Wydarzenia odbędą się w godz. 10.00-18.00. Wstęp na wszystkie targi w cenie 18 zł (normalny), 12 zł (ulgowy – emeryci, renciści, młodzież do 18 roku życia). Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Więcej TUTAJ. Bilety do kupienia online lub przy wejściu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*