Reklama

Rusza Intel Extreme Masters Katowice. Wejść można za darmo, ale kto pierwszy, ten lepszy

źródło: YT/ESLPolska.

Redakcja
Po raz 11. w Katowicach odbędzie się Intel Extreme Masters. Ponownie najlepsi gracze powalczą w turniejach CS:GO i StarCraft. W tej edycji powraca po przerwie IEM Expo, na który wstęp jest darmowy. Można będzie nawet bezpłatnie dostać się na widownię Spodka.

Turniej Intel Extreme Masters Katowice 2023 już trwa. Jednak teraz zmagania najlepszych zawodników esportowych z całego świata można oglądać tylko online. 10 lutego rozpoczyna się drugi etap rywalizacji, który będzie można obserwować na żywo, w Spodku. Ponownie zawodnicy powalczą w dwóch turniejach – Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II. Łączna pula nagród wyniesie w tym roku 1,5 mln dolarów.

Największe emocje wzbudza co roku turniej CS:GO. W piątek w Spodku rozegrane zostaną ćwierćfinały, w sobotę drużyny powalczą o finał, który odbędzie się w niedzielę, o godz. 16.00. Bilety na wydarzenie zostały całkowicie wyprzedane. Jednak nie oznacza to, że nie będzie można oglądać rywalizacji. Są dwie możliwości, obydwie związane z odbywającym się IEM Expo.

Expo powraca do Międzynarodowego Centrum Kongresowego po 3 latach przerwy. Wśród atrakcji będą nie tylko stoiska firm związanych z grami wideo i esportem. Na gości będą czekać również m.in. koncert Smolastego (w piątek o godz. 17.00 na stoisku Lenovo Legion), konkurs cosplay w strefie ESL Play, spotkania z influencerami, w tym między innymi finał Ligi Streamerów CS:GO w strefie NTT Game, sesje hands-on z grami na stoisku Nintendo. W MCK rozegrany zostanie również samodzielny turniej drużyn kobiecych – ESL Impact i zaplanowano start nowego cyklu simracing ESL R1.

Wejście do MCK jest bezpłatne i to właśnie ze stref kibica uczestnicy IEM Expo również będą mogli śledzić przebieg rozgrywek w Spodku. Z MCK będzie się dało przejść do Spodka, bo wewnątrz hali znajdą się darmowe strefy, w których można kibicować, nawet jeśli nie ma się biletu. Liczba darmowych miejsc na widowni w Spodku będzie ograniczona, obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Jak informują organizatorzy, aby wziąć udział w IEM trzeba mieć co najmniej 16 lat. Osoby między 4. a 13. rokiem życia muszą być pod opieką rodziców. Fani gier komputerowych w wieku od 13 do 15 lat potrzebują pisemnej zgody rodziców. Dzieci poniżej 4 lat nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu.

Intel Extereme Masters w Katowicach potrwa od 10 do 12 lutego. Otwarcie drzwi Spodka i MCK codziennie o godz. 10.00. Szczegółowe informacje są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*