Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
W ten weekend Nikiszowiec może być bardziej zatłoczony niż Rynek. Coroczny jarmark na uliczkach osiedla cieszy się dużym zainteresowaniem. Poza tym festiwal nauki, koncerty i nowy odcinek „Elki”. Poniżej nasze propozycje na nadchodzące dwa dni.

SOBOTA

Koncert RYSY w P23

Podczas jesiennej trasy Harpa Tour warszawski duet promuje nową EP-kę pod tym samym tytułem. Podczas występu w formule live będzie można posłuchać najnowszych produkcji, ale również starszych kawałków. Przed Rysami zagrają Somnolent Works i Ravetoszyn. Bilety w cenie 76 zł można kupić TUTAJ. Otwarcie drzwi o godz. 22.30.

NIEDZIELA

Asaf Avidan w Mieście Ogrodów

Wokalista, autor tekstów i kompozytor, ale przede wszystkim posiadacz unikalnego głosu wystąpi w Katowicach po raz pierwszy. Izraelski artysta łączy folk, rock i blues. Wydał cztery albumy solowe, a ostatnie wydawnictwo artysty to płyta „Live At the Acropolis” zarejestrowana podczas koncertu w Atenach. Bilety na koncert w sali koncertowej Miasta Ogrodów kosztują 160 zł i są dostępne TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Na Nikiszu

Prawie dwustu wystawców, a na większości stoisk rękodzieło. Poza tym gastronomia, karuzele i wspólne kolędowanie. Na trzy dni Nikiszowiec zmieni się w świąteczny jarmark. Stoiska będą otwarte w godz. 11.00 – 20.00. Więcej o jarmarku pisaliśmy TUTAJ.

Otwarcie nowego odcinka „Elki”

Od piątku można przejechać się kolejką w Parku Śląskim nad zoo. Otwarty został nowy odcinek, od Wesołego Miasteczka do Planetarium Śląskiego. Przejazd niespełna dwukilometrową trasą trwa około 15 minut. Więcej o „Elce” pisaliśmy TUTAJ.

Śląski Festiwal Nauki

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędzie się 7. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Po raz pierwszy zaplanowano trzy dni atrakcji w MCK. Wśród nowości będą nowe strefy specjalne: strefa motorsportu i strefa chorób poprzemysłowych im. Jolanty Wadowskiej-Król, sześć scen tematycznych nawiązujących do ścieżek tematycznych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, scena młodej nauki i sztuki oraz scena „Silesian hall of fame” (spotkania z najważniejszymi osobistościami śląskiej nauki i sztuki). Wydarzenie w MCK odbędzie się 9 i 10 grudnia w godz. 10.00-18.00. Pełny program warsztatów, paneli i spotkań można znaleźć TUTAJ. Wstęp jest darmowy, a wejściówkę można pobrać na stronie internetowej festiwalu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*