Reklama

W szkole w Katowicach znaleziono pistolet. Był dobrze ukryty

Ł. K.
Podczas remontu w jednym z katowickich liceów znaleziono broń. Niemiecki pistolet został przez kogoś dobrze ukryty. Możliwe, że było to w czasie II wojny światowej.

Kilkadziesiąt lat mógł przeleżeć w ukryciu pistolet z czasów II wojny światowej, który znaleziono na terenie katowickiej szkoły. Do odkrycia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Harcerzy Obrońców Katowic w Ligocie przy ul. Panewnickiej 13 doszło w minioną środę podczas remontu. Jeden z robotników znalazł w przewodzie kominowym broń krótką, a przy niej amunicję, ładownicę, kaburę i wycior służący do czyszczenia pistoletu. Dyrekcja szkoły wezwała policję, a ta ściągnęła sapera.

Po sprawdzeniu broni okazało się, że to pistolet Parabellum z czasów II wojny światowej. Taka broń znajdowała się kiedyś w podstawowym wyposażeniu niemieckich wojsk. Budynek liceum przy Panewnickiej został wybudowany przed wojną, w 1938 roku. Niewykluczone, że w jej trakcie działał tu szpital polowy i wtedy ktoś ukrył broń. Jak informuje policja, być może po zakończeniu postępowania pistolet zostanie przekazany któremuś muzeum.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*