Reklama

Pijany 19-latek strzelał ludziom w okna

Redakcja
Straty na kilka tysięcy złotych spowodował pijany 19-latek, który bawił się pistoletem. Nikomu nic się nie stało, a policja szybko ustaliła i zatrzymała sprawcę.

Jeden z mieszkańców Katowic zauważył przestrzeliny, czyli dziury po kulach w swoim samochodzie i w oknie mieszkania. Po tym, jak zgłosił sprawę policji, funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i odkryli kolejne otwory. Podobne ślady zauważyli w oknie drugiego mieszkania, a także drzwiach wejściowych do klatki bloku przy ul. Piotrowickiej. Szczęśliwie, nikomu nic się nie stało. Ustalili, że do zdarzenia doszło kilka dni temu, w nocy z 12 na 13 marca.

Już po kilku dniach od zdarzenia wytypowali i zatrzymali 19-letniego mieszkańca osiedla. Wyjaśnił, że był tej nocy pijany i bawił się zakupionym pistoletem na śrutowe kulki. Młody mężczyzna przyznał się do winy i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci ujawnili amfetaminę. Zabezpieczyli również pistolet, z którego nastolatek strzelał. 19-latek odpowie teraz nie tylko za zniszczenie mienia, ale także za posiadanie narkotyków. Podejrzany chce dobrowolnie poddać się karze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*