Reklama

Ukradli saaba w Ligocie i zażądali okupu. Auto udało się odzyskać

Redakcja
Kradzież samochodu w Katowicach źle skończyła się dla złodziei. Policjanci otrzymali podziękowania po tym, jak odzyskali skradzione auto. Złodzieje chcieli pieniędzy za zwrot saaba.

Trzy osoby zostały zatrzymane po kradzieży auta. Doszło do niej w kwietniu w Ligocie. Mieszkaniec stracił samochód marki Saab wart 25 tysięcy złotych wraz z dowodem rejestracyjnym i polisą ubezpieczeniową. Złodzieje ukryli samochód w garażu na terenie Katowic i odezwali się do właściciela. Zażądali od niego gotówki w zamian za zwrócenie samochodu. Miały w tym brać udział trzy osoby – kobieta w wieku 25 lat, oraz mężczyźni, 35- i 40-latek. Wszyscy zostali zatrzymani kilka dni po kradzieży. W trakcie policyjnej akcji u kobiety znaleziono narkotyki. Badanie wykazało, że była to amfetamina, z której można było przygotować 150 porcji dilerskich.

Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie.  Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec starszego z mężczyzn dwumiesięczny areszt. Młodszy od razu trafił do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany do obycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Katowicach wpłynęły podziękowania dla policjantów zwalczających przestępczość samochodową za odzyskanie skradzionego saaba.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*