Reklama

W środę rozpoczynają się dni otwarte ASP

Ł. K.
Grafiki wykonywane dżemem na waflach, drukarki 3D, gry komputerowe i odbijanie wzorów na odzieży. To tylko niektóre z tematów warsztatów. Na większość zostały jeszcze wolne miejsca. Poza tym odbędą się pokazy studenckich prac i wykłady. W dwa dni katowicka ASP chce pokazać swoje nowoczesne oblicze nie tylko przyszłym studentom i dzieciom, ale również rodzicom.

Kilkadziesiąt atrakcji przygotowali  studenci ASP razem ze swoimi wykładowcami. Kolejna edycja będzie okazją do rozmowy z nimi oraz poznania kierunków studiów. Wykłady i wystawy to tylko część z atrakcji. W programie znalazł się również duży wybór warsztatów. Uczestnicy będą mogli zaprojektować wspólnie model, który później zostanie wydrukowany za pomocą drukarki 3D. Każdy będzie mógł później zabrać go ze sobą do domu. Przy użyciu sitodruku samodzielnie będzie można ozdobić swoją koszulkę lub zobaczyć jak działa radziecka prasa z 1969 roku. Nie zabraknie tez nowych technologii. Odbędą się pokazy z greenboxem i mappingiem. Chętni spróbują też malowania za pomocą gogli VR.

Podczas zajęć w pracowni malarstwa powstanie mini mural, a w pracowni projektowania uczestnicy dowiedzą się jak nie stłuc jajka i stworzą własne stojaki na pisanki. Będzie można się przekonać jak powstają gry komputerowe i zagrać w te stworzone przez studentów oraz obejrzeć ich animacje. Uczelnia zaprasza wszystkich, nie tylko przyszłych studentów i osoby zainteresowane sztuką. – Zachęcamy również rodziców, którzy jeszcze nie podjęli decyzji o przyszłości swoich dzieci. To jedna z nielicznych okazji do rozmowy z wykładowcami i odwiedzenia wszystkich pracowni – mówi Mirosław Rusecki, rzecznik ASP.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 marca od godziny 10 do 16 w siedziach ASP przy ul. Raciborskiej 50, ul. Raciborskiej 37 i ul. Koszarowej 19. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Są dostępne wszystkie oprócz zajęć o nazwie ,,Łowcy roślin”, a największym zainteresowaniem cieszą się te z druku wypukłego „Jestem człowiekiem z gumy”. Można się zapisywać jeszcze dzisiaj do końca dnia pod adresem: [email protected]. Pozostałe atrakcje są darmowe i nie wymagają wcześniejszego zgłoszenia. Pełny program dni otwartych jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*