Reklama

W środę otwarcie Basenu Burowiec

G. Ż.
W środę od godz. 6 rano pierwsi mieszkańcy będą mogli skorzystać z Basenu Burowiec, przy ul. Konnej. To druga miejska pływalnia. W ostatnią środę został otwarty Basen Burowie, przy ul. Kościuszki.

Basen Burowiec, przy ul. Konnej nie różni się zbytnio od tego przy ul. Kościuszki. Powstał na bazie tego samego projektu. Podstawowa różnica polega na tym, że w pomieszczeniach, w których przy ul. Kościuszki znajdują się biura, w Burowcu jest siłownia. Pozostałe różnice dotyczą kolorystyki takich elementów jak zjeżdżalnia czy szafki w przebieralni oraz sposobu wykorzystania sali gimnastycznej. Przy ul. Konnej będzie można pograć w siatkówkę, koszykówkę czy futsal, podczas gdy w Brynowie sala została przeznaczona dla gimnastyków sportowych.

Do dyspozycji mieszkańców jest basen sportowy, rekreacyjny z brodzikiem i biczami wodnymi, dwie wanny jacuzzi, zjeżdżalnia oraz strefa saun. Na razie, jednorazowo na basenie i saunach będzie mogło przebywać 66 osób.

We wtorek odbędzie się uroczyste otwarcie dla dziennikarzy i zaproszonych gości. Będzie wśród nich były minister sportu, a obecnie przewodniczący Światowej Konferencji Antydopingowej (WADA) Witold Bańka.

Basen Burowiec, przy ul. Konnej będzie czynny w godz. 6-22.

Przez pierwsze dwa dni z Basenu Brynów skorzystało odpowiednio 386 i 400 osób.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*