Reklama

W środę otwarcie Basenu Brynów przy ul. Kościuszki

G. Ż.
W środę 10 czerwca zostanie otwarty pierwszy z nowych miejskich basenów, przy ul. Kościuszki. W przyszłym tygodniu będzie można skorzystać z pływalni w Burowcu.

O tym jak wygląda Basen Brynów przy ul. Kościuszki w Katowicach pisaliśmy TUTAJ. Będzie można do niego dojechać samochodem, rowerem albo tramwajem. Powstał nawet specjalny przystanek, dokładnie na wysokości basenu. Na rowerzystów czeka ponad 20 miejsc pod wiatą.

Bilet wstępu (1 godz.) na Basen Brynów kosztuje 8 zł dla mieszkańców Katowic i 16 zł dla pozostałych. Przy czym na razie trudno będzie zweryfikować kto mieszka, a kto nie w Katowicach. Stanie się to prostsze po wprowadzeniu karty mieszkańca.

Pływalnia składa się z kilku elementów. Największym z nich jest 25-metrowy basen sportowy z 6-cioma torami i głębokością do 180 cm. Obok znajduje się drugi, mniejszy i płytszy basen. Jest z nim połączony brodzik dla dzieci z atrakcjami w postaci m.in. tryskającego wodą „grzybka”. Są też dwa jacuzzi. Obok znajduje się wylot ze zjeżdżalni, na którą wchodzi się schodami na wysokość drugiego piętra.

Cennik korzystanie z Basenu Burowiec

Z basenu można wejść do strefy saun i relaksu. Są tu dwie sauny suche i jedna mokra. Do tego beczka z zimną wodą, miejsce z lodem i dwa prysznice z kolorowymi światełkami i muzyką. Jest tu także niewielki pokój relaksu, w którym znajdą się leżaki.

Oprócz atrakcji wodnych, kompleks tworzą sala gimnastyczna i sala do fitnessu. W Brynowie w tej pierwszej sali znajdą się urządzenia do gimnastyki sportowej, a zajęcia będzie prowadził zewnętrzny podmiot. Podobnie jak zajęcia fitness. Z kolei w Burowcu na sali będzie można pograć w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Będzie ona przeznaczona na wynajem dla wszystkich chętnych.

Otwarcie basenu zostało zaplanowane na środę na godz. 14. Wkrótce podamy więcej szczegółów, również o reżimie sanitarnym, który będzie obowiązywał na pływalni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*