Reklama

W sobotę Śląski Air Show 2016 na lotnisku Muchowiec

Po raz kolejny Śląski Air Show odbędzie się w Katowicach na Lotnisku Muchowiec. Będą popisy lotnicze i akcje kaskaderskie. Bilety kosztują od 15 do 36 zł.

Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę, 3 września. Impreza rozpocznie się o godzinie 13:00. Na widzów będą czekały takie atrakcje jak prezentacja w locie samolotów Aeroklubu Śląskiego, akrobacje samolotów, pokaz wiatrakowca, skoki spadochroniarskie Klubu Spadochronowego, rekonstrukcja bitwy powietrznej z I i II wojny światowej, a także rekonstrukcja bitwy w Normandii.

Ponadto będzie można zobaczyć ponad 50 historycznych pojazdów wojskowych, ponad 200 rekonstruktorów, a także prezentacje sprzętu lotniczego, spadochronowego i wyposażenia Klubu Spadochronowego Sił Specjalnych.

Zaprezentowane zostaną też pojazdy służb mundurowych, w tym czołg 92-T Twardy, Rosomak czy Śmigłowiec SH2G Kaman, a także pojazdy straży granicznej i pożarnej oraz policji. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, eurobungee, plac zabaw, ścianę wspinaczkową i strzelnicę.

Wstęp dla dzieci do lat 7 jest bezpłatny. Bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy dla dzieci w wieku 8-12 – 19 zł (kupione przez internet na ticketpro odpowiednio 15 i 20 zł). Wejściówka na 2 osoby kosztuje 36 zł.

Wjazd na parking znajdzie się od strony ul. Francuskiej. Osoby korzystające z komunikacji miejskiej mogą dostać się z centrum na Muchowiec autobusem linii 110 oraz 672.

MS


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*