Reklama

W sobotę każdy będzie mógł zasadzić swoje drzewo w katowickim lesie

Ł. K.
​Akcja sadzenia drzew to 16 tys. nowych roślin w Katowicach. Każdy chętny będzie mógł się w nią włączyć i zasadzić swoje drzewo. Wystarczy przyjechać do Brynowa w sobotni poranek. W wydarzeniu weźmie udział prezydent Katowic.

Akcja sadzenia nowych drzew trwa od kilku dni. Od poniedziałku do piątku biorą w niej udział dzieci z katowickich szkół. W weekend, leśnikom z Nadleśnictwa Katowice, będzie mógł pomóc każdy. – Elementem cyklu życia lasu jest naturalny proces zastępowania drzew starych przez młode. Wykorzystujemy ten proces, aby powrócić do pierwotnej struktury górnośląskich lasów, która została zaburzona w XIX wieku wskutek działalności człowieka. Po 1945 roku sosny i świerki, gatunki których drewno było wyjątkowo chętnie wykorzystywane do zabezpieczania podziemnych chodników górniczych, zajmowały prawie 80 proc. powierzchni leśnej. Dzisiaj, dzięki realizacji takich działań jak m.in. w oddziale 5d Leśnictwa Muchowiec w Katowickim Parku Leśnym, stanowią już zaledwie 34 proc. – mówi Bolesław Bobrzyk z Nadleśnictwa Katowice. Podczas akcji nasadzone zostaną m.in. dęby, lipy i jawory. Efektem inicjatywy, w której weźmie udział również prezydent Marcin Krupa, będzie powiększenie drzewostanu w Katowickim Parku Leśnym o 16 tys. drzew. Mniej więcej tyle nowych roślin zostanie wkopanych w ziemię w tym tygodniu. To zaledwie część z nasadzeń zaplanowanych przez Nadleśnictwo Katowice na ten rok. Łącznie leśnicy posadzą  185 tys. drzew.

Aby wziąć udział w akcji, trzeba przyjść na działkę u zbiegu ulic Zgrzebnioka i Gawronów. Początek w sobotę (21 kwietnia), o godz. 9. Wydarzenie potrwa do godz. 13. Na miejscu będą przygotowane wszystkie potrzebne narzędzia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*