Reklama

W rejonie budowanej Galerii Libero będzie mogło powstać więcej mieszkań

Ł. K.
Uchwalony przez radę miasta plan zagospodarowania przestrzennego ma przyciągnąć inwestycje mieszkaniowe i usługowe. Plan stanowi też przygotowanie do dużych zmian komunikacyjnych i do budowy nowej linii tramwajowej. Miasto chce, żeby transport publiczny był w rejonie ul. Kościuszki priorytetowy.

Zapadła decyzja dotycząca obszaru tzw. Subcentrum Południe. Urzędnicy uznali, że konieczne jest jak najszybsze uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych po dwóch stronach ul. Kościuszki. Chodzi przede wszystkim o to, aby umożliwić tu rozwijanie dróg i stworzyć lepsze warunki dla komunikacji miejskiej. Po zachodniej stronie granica planu przebiega wzdłuż torów i ul. Kolejowej, a po wschodniej przy ul. Jankego, salonach samochodowych, stacji paliw. Dzięki uchwalonemu planowi, z terenu produkcyjnego i fabrycznego, Subcentrum Południe ma zmienić się w przestrzeń bardziej przyjazną mieszkańcom. Teraz będą mogły powstawać tu mieszkania, a dużo miejsca przeznaczono na działalność usługową. Zwłaszcza wzdłuż terenów kolejowych. Budynki nie będą wysokie (do ok. 20 m), bo mają nawiązywać do istniejącej zabudowy. Jednak najważniejsze zmiany dotyczą transportu. Mieszkańcy mają zyskać w przyszłości łatwy dostęp do środków komunikacji publicznej. Ma to związek z projektowaną trasą tramwaju na południe Katowic wzdłuż ul. Rzepakowej, która zostanie przedłużona i połączona z ul. Jankego. Ponadto w planie ujęto planowany parking samochodowy w systemie Park and Ride dla przyszłego przystanku kolejowego Katowice Zadole oraz połączenie ul. Zadole z ul. Kolejową.


Tagi:

Komentarze

 1. Bartek 2 listopada, 2017 at 10:02 pm - Reply

  Z tego co widać na zdjęciu po otwarciu galerii będzie to “super korek południe”, jak już miasto ma takiego inwestora to czemu nie zmusiło go wykonania bezpiecznego dojazdu w postaci wielopoziomowego bezkolizyjnego skrzyżowania?

  • Andrzej 3 listopada, 2017 at 11:54 am Reply

   “Super korek południe” będzie do momentu, kiedy rozwiąże się problem skrzyżowania Rolna – Kościuszki – Brynowska.

 2. Slawek 2 listopada, 2017 at 10:21 am - Reply

  Najwiekszym jak do tej pory jest problem drogowy w kierunku katowic przy OBI oraz ciagle korki ul Rzepakowej i Jankego w kierunku Piotrowic czego powodem są światla sygnalkzacji przy ulicy Szenwalda. I tutaj nalezalo by sie najbardziej skupic

Dodaj komentarz

*
*