Reklama

W dolinie Ślepiotki miała ruszyć duża budowa. Niedługo będzie to już niemożliwe

Szymon Kosek
Inwestor chciał wybudować w dolinie Ślepiotki 6-piętrowy blok mieszkalny. Warunków zabudowy nie dostał, bo tereny wzdłuż rzeki wkrótce będą pod ochroną. Plan zagospodarowania przestrzennego dla doliny ma zapobiec jej niszczeniu.
Blok miał powstać w pobliżu osiedla przy ul. Wczasowej 14-18.
Blok miał powstać w pobliżu osiedla przy ul. Wczasowej 14-18.

Inwestor chciał postawić blok tuż nad brzegiem Ślepiotki, niedaleko bloków przy Wczasowej 14. Budynek miał mieć 6 pięter, do tego 3-piętrowy parking podziemny. Pierwszy wniosek o wydanie warunków zabudowy złożył 24 marca ubiegłego roku. Urząd miasta zawiesił postępowanie w tej sprawie, bo budowa była sprzeczna z założeniami przygotowywanego planu zagospodarowania przestrzennego. Plan nie został jednak uchwalony w ciągu kolejnych 9 miesięcy, co oznaczało, że urząd musiał ponownie rozpatrzyć wniosek. Inwestor jednak ze swojego pomysłu najprawdopodobniej zrezygnował, bo do dziś nie odpowiedział na urzędową korespondencję.

W piątek w urzędzie miasta odbyła się dyskusja publiczna nad projektem planu zagospodarowania przestrzennego dla doliny Ślepiotki. Zakazuje on m.in. stawiania w dolinie nowych budynków i działań zmieniających ukształtowanie terenu. Taką ochroną rzeka będzie objęta na odcinku od ulicy Panewnickiej (przy rondzie z ul. Owsianą) do ulicy Polarnej. Projekt planu będzie wyłożony do wglądu publicznego do 14 kwietnia. Potem, przez 21 dni, będzie można zgłaszać uwagi. Niewykluczone więc, że plan zostanie uchwalony przez radę miasta na czerwcowej sesji.

Wszystko wskazuje też na to, że ochrona doliny Ślepiotki się poszerzy. Urzędnicy już zapowiadają prace nad planem dla pozostałego odcinka rzeki.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*