Reklama

W niedzielę kończy się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

Wśród zgłosoznych projektów są m.in. stacje wypożyczanie rowerów.

Redakcja
Niedziela 25 września jest ostatnim dniem głosowania na projekty zakwalifikowane to tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. Głos można oddać nie wychodząc z domu, przez internet.

Każdy mieszkaniec Katowic, który ukończył 16 lat i jest zameldowany na stałe lub czasowo w mieście, może zagłosować na wybrany projekt lub projekty. Do wyboru są ogólnomiejskie i dzielnicowe. Można wybrać po jednym i przyznać im po trzy punkty. Możliwe jest też podzielenie punktów na dwa lub trzy projekty ogólnomiejskie oraz tyle samo dzielnicowych. W przypadku projektów lokalnych można głosować tylko na te ze swojej dzielnicy (a właściwie tzw. jednostki pomocniczej).

Żeby wziąć udział w głosowaniu, trzeba wejść na stronę bo.katowice.eu. Całą procedurę opisujemy szczegółowo TUTAJ.

Naszym zdaniem, spośród projektów ogólnomiejskich najciekawsza jest propozycja budowy tężni solankowej w Parku Zadole. O tym projekcie szerzej piszemy TUTAJ.

Z kolei mieszkańcom śródmieścia Katowic polecamy projekt “Trawniki bez samochodów”, któremu patronuje portal Katowice24.info. Chcemy przywrócić zieleń w kilku miejscach, w których została ona zniszczona przez nielegalnie parkujące samochody. O szczegółach piszemy TUTAJ.

Wyniki głosowania zostaną podane 30 września.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*