Reklama

Przedostatni dzień prezentacji. Budżet Obywatelski na os. Paderewskiego, os. Tysiąclecia i w Załężu

Ł. K.
Pisuary dla psów, korty tenisowe i bezprzewodowy internet. To będzie przedostatni dzień prezentacji lokalnych projektów do Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj spotkania odbędą się na Osiedlu Tysiąclecia, Osiedlu Paderewskiego i w Załężu.

Za sprawą kilku projektów Dolina Trzech Stawów może stać się jeszcze bardziej atrakcyjna. Trzy spośród pozytywnie rozpatrzonych wniosków na os. Paderewskiego dotyczą właśnie jej. Jeśli uzyskają odpowiednie poparcie to przy stawie Łąka może powstać siłownia plenerowa, a ścieżki wokół zostać wyremontowane. Jest też pomysł zbudowania kortów tenisowych przy stawie kąpielowym. Oprócz tego, możliwy będzie zakup tabliczek przypominających o sprzątaniu po swoim psie i postawienie piesuarów, czyli pisuarów dla psów (betonowe słupki).

Na osiedlu Tysiąclecia potrzeba internetu bezprzewodowego. Tak można sądzić po liczbie projektów, które zakładają utworzenie punktów dostępu. Mogą one powstać w obrębie 3 skwerów. Wesprzeć będzie można też podopiecznych Zespołu Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”, którym brakuje obuwia ludowego i estradowego.

Poprawa stanu dróg, chodników i zwiększenie liczby miejsc parkingowych będzie możliwa w Załężu. W projektach pojawiają się takie ulice jak: 18 Sierpnia, Skrzeka, Ondraszka, Janasa, Gminna, Wyplera. Z kolei na pl. Ks. Józefa Londzina może powstać plac zabaw. Jeden z większych w mieście.

Dzisiejsze spotkania zaczną się o 17 w:

Osiedle Tysiąclecia, Szkoła Podstawowa nr 66, ul. Krzywoustego 7

Os. Paderewskiego- Muchowiec: Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Paderewskiego 46

Załęże, Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Zarębskiego 2

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*