Reklama

Ostatni dzień prezentacji dzielnicowych projektów do Budżetu Obywatelskiego. Na koniec Śródmieście i Zawodzie

Trawnik przy ul. Sądowej może zyskać nową zieleń. Fot. archiwum.

G. Ż.
W czwartek kończą się dzielnicowe prezentacje projektów zakwalifikowanych do glosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach. O godz. 17 pomysły swoich sąsiadów będą mogli bliżej poznać mieszkańcy centrum miasta oraz Zawodzia.

W Środmieściu będzie można zagłosować na jeden z 10 projektów. Wśród nich jest akcja „Trawniki bez samochodów”, której patronuje portal Katowice24.info. Chodzi w niej o przywrócenie zieleni zniszczonej przez nielegalnie parkujące samochody. Wybraliśmy trzy miejsca. To skwer przy ul. Sądowej (przy wyjeździe z Pl. Wolności), ul. Stalmacha i ul. Przemysłowa przy CH Belg. Chodzi o to, żeby wyłożyć w tych miejscach trawę z rolki i zabezpieczyć teren np. nasadzeniem roślin, słupkami bądź ozdobnymi kamieniami.

Inny ciekawy i wart zauważenia projekt w Śródmieściu to propozycja zainstalowania kamer w rejonie ulic: Mikołowskiej, Kozielskiej, Wilimowskiego i Raciborskiej. O problemach Kozielskiej pisaliśmy już kilka razy. Monitoring mógłby skutecznie podnieść poziom bezpieczeństwa w tym rejonie.

Z kolei w Zawodziu będzie można głosować m.in. na pomysł budowy ścianki wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 2 przy Al. Roździeńskiego 82 czy zakup instrumentów do działu „Zawodzie” MDK Bogucice-Zawodzie.

W obydwu dzielnicach jest kilka projektów dotyczących doposażenia szkół i bibliotek.

Spotkanie dla mieszkańców Śródmieścia odbędzie się w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Kopernika 14. Z kolei pomysły dla Zawodzia prezentowane będą w MDK „Bogucice-Zawodzie”, przy ul. Marcinkowskiego 13. Początek o godz. 17.

Wszystkie projekty zakwalifikowane do głosowania dostępne są TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*