Reklama

W miejscu po Belgu powstanie prawie 240 mieszkań

G. Ż.
Cavatina Holding ujawniła w końcu co zamierza zbudować w miejscu CH Belg, którego wyburzanie już się rozpoczęło. Powstanie tam 237 mieszkań o zróżnicowanym metrażu. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2025 roku.

W ostatnich miesiącach z CH Belg wyprowadzali się kolejni najemcy. Nieruchomość kupiła Equal III – spółka córka Cavatina S.A., która w Katowicach wybudowała już Global Office Park na Mickiewicza i buduje Grundmanna Office Park w Załężu. W połowie października teren przy ul. Przemysłowej został ogrodzony.

Rozbiórka Belga jest już na zaawansowanym etapie. Demontowane i wywożone są kolejne elementy centrum handlowego, które powstało w latach 90. Jak informuje Cavatina, jeszcze w grudniu 2023 roku mają się rozpocząć prace przy nowej inwestycji. Deweloper ma pozwolenie na budowę budynku w kształcie litery U o wysokości 4 kondygnacji. Znajdzie się w nim 237 mieszkań o metrażu od 25 do 80 m kw.

W podziemnym garażu będzie 205 miejsc parkingowych.

Oprócz mieszkań, w budynkach mają się znaleźć lokale handlowe i usługowe. Do dyspozycji mieszkańców ma zostać oddane zielone patio i przydomowe ogródki. Ze względu na ukształtowanie terenu, zostały zaprojektowane „zielone” schody prowadzące do inwestycji.

Przedsprzedaż mieszkań już się rozpoczęła.


Tagi:

Komentarze

 1. Ilo 29 listopada, 2023 at 2:55 pm - Reply

  Miejsc parkingowych mniej niż mieszkań. Ciekawe

 2. Sztajger 25 listopada, 2023 at 9:33 pm - Reply

  I tym sposobem olbrzymie, ciągle powiększane, os.Paderewskiego zostaje z dwoma sklepami.
  Już na Brynowie jest dużo więcej.

 3. mieszkaniec 22 listopada, 2023 at 6:09 pm - Reply

  kupują jak zawsze hurtem handlarze to dla niech buduje krupa mieszkania

 4. tadek 22 listopada, 2023 at 3:56 pm - Reply

  Taniej juz było jak to powiedziała Hanka Gronkiewicz Waltz tydzień temu.

 5. Kk 22 listopada, 2023 at 2:20 pm - Reply

  kupować taniej nie będzie he he

  • Katowiczan 22 listopada, 2023 at 6:37 pm Reply

   Rynek najmu w Katowicach leży na łopatkach. Zakup mieszkania na wynajem przestal sie opłacać. Cena zakupu, wykończenia vs wynajem mija się z celem. Obecnie w Katowicach jest o ok 30% wiecej wolnych mieszkań na wynajem niż w 2022, a mieszkańców z roku na rok ubywa.
   Wynajmuja się tylko bardzo tanie mieszkania.

   • Mieszkaniec 23 listopada, 2023 at 9:11 pm Reply

    Pytanie, kto to są mieszkańcy? Owszem, wg danych meldunkowych oraz GUS mieszkańców ubywa, ale nie każdy się melduje i nie każdy ufa rządowi nawet w anonimowanej ankiecie i może nie podawać faktycznego zamieszkania na terenie Katowic. Dlaczego? Powodów jest kilka – uiszczanie lub nie opłaty śmieciowej, tańsze ubezpieczenie samochodu, gdy formalnie nie jest się mieszkańcem Katowic a np. miasta ościennego, wyższa pensja (inne rozliczenie podatkowe dla osób, które pracują w innym mieście niż miasto formalnego zamieszkania). Ludzie NIEKTÓRZY kombinują. Pytanie ilu ich jest. Tego chyba nie wie nikt.

Dodaj komentarz

*
*