Reklama

W kilku dzielnicach Katowic powstaną zielone przystanki

G. Ż.
Jeszcze w tym roku w Katowicach ma powstać 5 zielonych przystanków. Na dachu wiat będą tzw. maty rozchodnikowe, a obok zieleń w donicach. Zakład Zieleni Miejskiej czeka teraz na oferty wykonawców.

Zielone przystanki to projekt, który został zgłoszony w pierwszej, ubiegłorocznej edycji Zielonego Budżetu. Wybrane zostały przystanki przy pl. kardynała Augusta Hlonda (przy ul. Mikołowskiej), ul. Gliwickiej (przy Punkcie 44), ul. Sokolskiej (w kierunku ul. Chorzowskiej, w pobliżu budynku Sokolska 33), ul. Radockiego (przy budynku Radockiego 160) i ul. Kościuszki (przystanek tramwajowy przy basenie Brynów).

Na każdym z nich obecna wiata zostanie wymieniona na nową. Na dachu znajdzie się mata rozchodnikowa. Z tyłu zostaną posadzone rośliny pnące. Projektant proponuje wiciokrzew zaostrzony. Z boku wiat mają zostać urządzone zieleńce. Rośliny zostaną posadzone w czymś na kształt donicy, wykonanej z betonowej palisady. Proponowane do posadzenia rośliny to turzyca morrowa „Ice Dance” lub turzyca oszimska ‘Evergold’, bodziszek czerwony, przywrotnik czerwonostopy lub liliowiec ‘Stella de Oro’ albo barwinek pospolity. Dominantę ma stanowić perukowiec Royal Purple Cotinus.

Do 7 października ZZM czeka na oferty wykonawców w ogłoszonym 22 września przetargu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zielone przystanki będą gotowe jeszcze w tym roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 26 sierpnia, 2022 at 5:59 pm - Reply

    Może zamiast zielonych przystanków, które przypuszczam i tak długo się nie utrzymają ( biorąc pod uwagę jak wygląda sytuacja z nowymi nasadzeniami w mieście) pieniądze przeznaczyć na odnowienie i bieżące utrzymanie już istniejących, których stan niejednokrotnie jest fatalny ?

  2. Ma 7 października, 2021 at 6:30 am - Reply

    Super! Czekamy:)

Dodaj komentarz

*
*