Reklama

W Katowicach zgasną światła. To protest miasta wobec polityki rządu

Fot. archiwum.

G. Ż.
Katowice przyłączają się do akcji #TylkoCiemność. We wtorek, 1 grudnia, zgasną światła w budynkach urzędu miasta przy Rynku i ul. Młyńskiej.

Kilkadziesiąt miast w całej Polsce protestuje przeciwko polityce rządu, która prowadzi do uszczuplenia dochodów samorządów. – Nie zgadzamy się na pozbawianie mieszkańców pieniędzy na potrzeby ich lokalnych społeczności. Dlatego w największych polskich miastach oraz najmniejszych wsiach symbolicznie, na 1 godzinę zgasną latarnie. Bo bez pieniędzy, za chwilę zgasną na stałe… – piszą organizatorzy akcji ze stowarzyszenia Samorządy dla Polski,  w którego radzie jest m.in. prezydent Katowic Marcin Krupa.

Samorządowcy przestrzegają, że kolejne zmiany w podatkach PIT i CIT, które zamierza wprowadzić rząd, spowodują spadek dochodów miast i gmin o 1,4 mld zł. Zresztą, takie wyliczenia przedstawia sam rząd.

Stowarzyszenie Samorządy dla Polski wystąpiło z własną inicjatywą ustawodawczą, w której proponuje zwiększenie udziału samorządu w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) z 38,16 do 48,16 %, co przyniosłoby dodatkowo 11,336 mld zł.

Na znak protestu wobec polityki rządu w Katowicach zostanie wyłączone oświetlenie budynków urzędu w Rynku oraz przy ul. Młyńskiej.


Tagi:

Komentarze

 1. Smutny 1 grudnia, 2020 at 5:55 pm - Reply

  Namalować pszczółkę na chodniku, zapalić świeczkę, łazić z kartonem po ulicach, zgasić światło, … Czyżby ta uPOśledzona patologia dotarła też do Katowic ???

 2. Luk 30 listopada, 2020 at 4:00 pm - Reply

  Kasa to nie wszystko !!! Nie dla takiej ue !!!

  • hela 30 listopada, 2020 at 6:07 pm Reply

   Nie do takiej Unii wchodziliśmy. Zgadzam się.

   • Piotr 30 listopada, 2020 at 10:37 pm Reply

    Co tam trolle? Chyba artykuły wam się pomyliły. Nie dostaniecie 20gr od tych postów.

    • hela 1 grudnia, 2020 at 12:37 am Reply

     Nie zachowuj się jak oszołom. Nie odmawiaj prawa do własnego zdania. Takiś tolerancyjny?

Dodaj komentarz

*
*