Reklama

W Katowicach powstała kawiarnia dla miłośników gier planszowych

Szymon Kosek
NOWE MIEJSCE Takich miejsc w Polsce jest już kilka, ale w Katowicach Ludiversum jest pierwsze. Nigdzie indziej nie ma tylu gier, co w kawiarni przy ul. Kamiennej.

Łukasz Piechaczek grami planszowymi interesuje się od siedmiu lat. Od czterech działa w branży. Był m.in. redaktorem czasopisma „Świat Gier Planszowych”, współorganizował konwent Pionek w Gliwicach, kilka gier przetłumaczył na język polski. – Zauważyłem, że popularność gier planszowych cały czas rośnie. Organizuje się różne spotkania, czasem sporadycznie, czasem cyklicznie. Pomyślałem, że warto spróbować i założyć kawiarnię – mówi właściciel Ludiversum.

Swoim gościom kawiarnia udostępnia bibliotekę liczącą ponad 250 gier planszowych. Są planszowe klasyki, takie jak chińczyk, warcaby czy Monopoly. Na szukających bardziej złożonych pozycji czekają gry logiczne, ekonomiczne i strategiczne. Lokal jest przygotowany zarówno na chcących spędzić na graniu cały wieczór, jak i tych, którzy mają czas tylko na kilka szybkich partyjek. Można grać we dwójkę, ale i w czwórkę.

Mimo że lokal działa od listopada, trochę zdążyło się tu już wydarzyć. Były prezentacje planszówkowych nowości i kiermasz gier. Piechaczek zapowiada, że imprez będzie jeszcze więcej. – Chcemy zorganizować eliminacje do ogólnopolskiego turnieju w „Carcasonne”. Planujemy też zorganizować dwa premierowe wieczory gry „Podaj dalej” i drużynowy turniej w „Tajniaków”. Będą również spotkania, podczas których wytłumaczymy zasady bardziej skomplikowanych gier.

W menu Ludiversum serwowane są kawy, herbaty, soki i piwa regionalne oraz przekąski, np. tarty i muffinki. Biblioteka gier dostępna jest za darmo. Lokal znajduje się przy ul. Kamiennej 7. W tygodniu i w niedzielę czynny w godz. 15.00-23.00, w piątki i soboty – 15.00-0.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*