Reklama

W Katowicach powstanie hala sportowa

S. K.
Nowa hala sportowa zostanie wybudowana przy liceum im. Stanisława Maczka. Ma być dostępna dla mieszkańców. Miasto właśnie pokazało wizualizacje i czeka na ewentualne uwagi.

Hala będzie połączona z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Maczka. W środku będzie można grać w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Pola do gry będą mieć wymiary 40 x 20 m. Będzie też widownia na 260 miejsc. Ale nowa hala to nie wszystko. Oprócz tego prace będą obejmować zmiany w obecnej sali gimnastycznej. Zostanie ona dostosowana do zajęć z baletu i fitnessu. Istniejące już boisko czeka wymiana nawierzchni. Na terenie liceum pojawi się też nowe oświetlenie i posadzone zostaną drzewa. Projekt hali wykonała firma MENS Pracowania Projektowa z Poznania.

Inwestycja będzie realizowana etapami, jako pierwsza ma powstać hala. Początek prac planowany jest na ten rok, zakończenie – na 2018. Do 28 kwietnia można zgłaszać uwagi i zadawać pytania dotyczące projektu. Pytania odnośnie całości prac wokół liceum można zadawać do 18 lipca.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*